Ford Transit Custom z dieslem i hybrydą plug-in. Projektanci niczego nie zepsuli

1 rok, 8 miesięcy temu - 22 września 2022, moto.pl
Ford Transit Custom
Ford Transit Custom
Ford kilka miesięcy temu zaprezentował elektryczną odmianę modelu Transit Custom, a tymczasem do gamy dołączają wersje z silnikami spalinowymi - diesel oraz hybryda plug-in.

Auto trafi na rynek dopiero w przyszłym roku, ale już teraz możemy zobaczyć wygląd nowych wersji.

Ford E-Transit Custom to nowocześnie wystylizowany samochód użytkowy. Teraz okazuje się, że jego spalinowa odmiana będzie równie atrakcyjna. Producent właśnie pokazał pierwsze zdjęcia nowego samochodu. Różnice w porównaniu z wersją elektryczną będą nieznaczne. Ograniczą się głównie do zmienionej atrapy chłodnicy, która otrzyma wloty powietrza.

Pod maskę trafią dwie wersje silnikowe. Diesel będzie dostępny aż w czterech odmianach różniących się mocą: 110 KM, 136 KM, 150 KM lub 170 KM. Silnik będzie standardowo połączony z 6-stopniową mechaniczną skrzynią biegów. Klienci będą mogli wybrać opcjonalny, 8-biegowy automat oraz napęd na cztery koła.

Użytkowy model będzie również dostępny z układem hybrydowym plug-in. To jednostka wykorzystywana dotychczas w modelu Kuga. Silnik benzynowy o pojemności 2,5 litra połączono z jednostką elektryczną. Ford nie zdradził jeszcze szczegółów, ale po takim zestawie można oczekiwać 225 KM maksymalnej mocy. Akumulator o pojemności 11,8 kWh zagwarantuje do 57 km zasięgu w trybie bezemisyjnym.

Ford Transit Custom będzie dostępny w kilku wersjach nadwozia. Podstawowa wersja to klasyczny blaszak, następnie wersja dostawcza z jednym rzędem foteli, osobowy transporter lub kabina do zabudowy. Wszystkie warianty będą dostępne w dwóch wariantach długości i wysokości.

Producent zapowiada kilka wersji wyposażenia – od standardowej Base, przez Trend, Limited, Active, Trail oraz Sport. Każda z nich będzie wyróżniać się stylizacją i charakterem. W najbogatszych wersjach znajdziemy zwiększony prześwit oraz zmienione nastawy zawieszenia.

Nowy model pojawi się na rynku dopiero w 2023 roku. Wszystko wskazuje na to, że utrzyma powodzenie na podobnym poziomie co poprzednik.

Support Ukraine