Harley-Davidson prezentuje motocykle Fast Johnnie i Electra Glide Highway King

1 miesiąc temu - 5 maja 2023, Auto Świat
Harley-Davidson prezentuje motocykle Fast Johnnie i Electra Glide Highway King
Harley-Davidson zaprezentował nowe modele: Fast Johnie, który jest dodatkową stylizacją dla rocznika 2023 w nowej kolekcji Enthusiast, oraz trzecią maszynę w kolekcji Kultowe Ikony, czyli model Electra Glide Highway King.

Harley-Davidson pokazał dwa nowe motocykle. Pierwszy z nich celebruje kulturę muscle carów oraz wyścigowe tradycje marki. Drugi wywoływać ma niepohamowaną nostalgię.

Harley-Davidson Fast Johnnie
Harley-Davidson Fast Johnnie to dodatkowa stylizacja dla motocykli tej marki z rocznika 2023. Pochodzi ona z nowej kolekcji Enthusiast. Fast Johnnie jest specjalnym schematem malowania. Bazowy kolor to niebieski Blue Fuse z białymi wyścigowymi paskami. Fast Johnie oferowany jest jako fabryczna opcje dla modeli Low Rider ST, Street Glide ST i Road Glide ST. Ma powstać maksymalnie 2 tys. egzemplarzy Fast Johnie.

Jak informuje firma, malowanie to jest hołdem dla motocyklistów-pasjonatów marki. Inspirowane jest natomiast zarówno ich historiami, jak i dziedzictwem. Nawiązuje do motywów muscle carów i pony carów z lat 60. i 70. XX wieku, czego najbardziej wyrazistym elementem są "wyścigowe" paski namalowane na odważnym kolorze bazowym ora włączone do stylizacji logo lub symboliczny znak mający odróżniać wizualnie podrasowaną wersję od podstawowej. Tutaj jest to postać świnki Fast Johnie, umieszczona po lewej stronie zbiornika paliwa, która pojawia się na motocyklach fabrycznego zespołu Harley-Davidson Screamin’ Eagle ścigającego się w serii MotoAmerica King of the Baggers.

Maszyny jest techniczne identyczne, jak bazowe modele Low Rider ST z rocznika 2023, Street Glide ST z rocznika 2023 oraz Street Glide ST z rocznika 2023. Odróżnia je specjalny schemat matowania: kolor Blue Fuse z białymi wykończeniami custom, logo kolekcji Enthusiast na tylnym błotniku oraz grafika po obu stronach zbiornika paliwa – Fast Johnnie po lewej, logo Bar&Shield po prawej.

Harley-Davidson Electra Glide Highway King
Harley-Davidson Electra Glide Highway King to trzecia maszyna w kolekcji Kultowe Ikony Harley-Davidson, w ramach którego corocznie prezentowana jest świeża interpretacja kultowych motocykli Harley-Davidson z przeszłości. Jest ściśle limitowana. Każdy model jest indywidualnie numerowany i produkowany tylko w jednej serii. Tegoroczna premiera - Harley-Davidson Electra Glide Highway King powstanie w 1750 egzemplarzach.

Harley-Davidson Electra Glide Highway King oferuje inspirowane prawdziwą ikoną - modelem FLH Electra Glide z 1968 r. zaplatane szprychami koła, szerokie opony z białymi ściankami, dwukolorową przednią szybę, pojedyncze siodło na sprężynie śrubowej oraz starannie dobrane kolory.

Model Highway King będzie oferowany w dwóch wersjach kolorystycznych: Hi-Fi Orange (1 tys. sztuk) i Hi-Fi Magenta (750 sztuk). Kufry są wykończone w kolorze Birch White, a wstawka w kolorze Black Denim na zbiorniku paliwa jest oddzielona od podstawowego koloru paskiem pinstripe w kolorze Birch White. Emblemat na zbiorniku jest bardzo podobny do oryginalnego, używanego w 1968 r. Grafika Icons Motorcycle Collection i numer seryjny są grawerowane laserowo na panelu konsoli. Motocykl ma także zdejmowaną przednią szybę z przyciemnioną dolną częścią dopasowaną kolorystycznie do koloru lakieru, pojedyncze siodło z białym obszyciem i chromowanym relingiem, zamontowane na regulowanej sprężynie śrubowej i amortyzatorze. Prawdziwy ukłon w stronę modeli H-D z lat 60.

Electra Glide Highway King zbudowano na ramie Harley-Davidson Touring ze sztywną konstrukcją szkieletową. Napęd stanowi silnik Milwaukee-Eight 114 V-Twin. Dodatkowo zamówić można zestawy tuningowe Harley-Davidson Screamin’ Eagle. W standardzie zaś mamy elektroniczny tempomat, reflektor halogenowy, dodatkowe lampy, hamulce Reflex Brembo, ABS z działaniem w zakręcie, elektronicznie sprzężone hamulce z działaniem w zakręcie, system kontroli trakcji z działaniem w zakręcie, system kontroli poślizgu z działaniem w zakręcie i system wspomagający ruszanie pod górę i zapobiegający staczaniu się motocykla.

Support Ukraine