Kia XCeed dostała nową twarz. Lifting przyniósł też kontrowersyjne lampy

6 miesięcy, 2 tygodnie temu - 20 lipca 2022, Auto Świat
2023 Kia XCeed
2023 Kia XCeed
Kia XCeed debiutuje w odświeżonej wersji. Zbudowany na bazie kompaktowego Ceeda crossover nie potrzebował dużego liftingu, więc Koreańczycy poprawili tylko to, co wymagało uwagi.

Zmiany są zauważalne, ale tak samo subtelne jak w przypadku zmodernizowanych wcześniej hatchbacka i kombi.

Rodzina odświeżonych Ceedów jest w komplecie! Do hatchbacka i kombi, które przeszły modernizację rok temu, dołączyła właśnie Kia XCeed po liftingu. Koreański crossover zyskał blask dzięki nowym smaczkom stylistycznym i zastrzykowi nowoczesnych technologii. Wzorem innych odmian nadwoziowych Ceeda także tutaj nie zmieniła się paleta jednostek napędowych – w ofercie pozostają silniki benzynowe, wysokoprężne i hybrydy.

Kia XCeed z nową twarzą
Zacznijmy od zmian widocznych na pierwszy rzut oka, czyli odświeżonej stylistyki. Projektanci najwięcej czasu poświęcili na przemodelowanie frontu – Kia XCeed dostała nowe reflektory ze światłami do jazdy dziennej i kierunkowskazami przypominającymi kształtem groty strzał. Oprócz tego pojawiły się mocniej wygięty grill oraz inaczej ukształtowany przedni zderzak.

Coś jeszcze? We wnękach kół zagościły obręcze aluminiowe o nowym wzorze, na karoserii nowe lakiery, a z tyłu zderzak ze srebrną listwą zamiast imitacji dyfuzora. Chyba że mówimy o nowej w gamie wersji GT-Line ze sportowym pakietem optycznym – tutaj "dyfuzor" jest pomalowany na kolor nadwozia. Kontrowersyjnym wyróżnikiem tej odmiany są efekciarskie, diodowe tylne lampy o strukturze plastra miodu.

Nowa Kia XCeed – update wnętrza i znane silniki
Modernizacja objęła także kabinę, gdzie inżynierowie umieścili fotele z lepszym trzymaniem bocznym i kierownicę z inaczej ukształtowanym wieńcem. Do tego w lepiej wyposażonych wersjach można liczyć na cyfrowy zestaw wskaźników zamiast analogowych tarczy i ekran multimediów o 10,25-calowej przekątnej.

Za to pod maską bez niespodzianek – uchował się nawet diesel 1.6! Kia postawiła na sprawdzone jednostki:

  • 1.0 T-GDI 120 KM (silnik benzynowy);
  • 1.5 T-GDI 160 KM (silnik benzynowy); 
  • 1.6 T-GDI 204 KM (silnik benzynowy); 
  • 1.6 CRDi 136 KM (silnik wysokoprężny); 
  • 1.6 GDI PHEV 141 KM (hybryda plug-in; zasięg na prądzie do 60 km).

Odświeżona Kia XCeed trafi do sprzedaży jeszcze we wrześniu tego roku. Nie zmienią się warunki, czyli 7-letnia gwarancja obowiązująca do przebiegu 150 tys. km, ale trzeba liczyć się z "korektą cennika". Ceny zostaną opublikowane bliżej debiutu w salonach.

Support Ukraine