Mitsubishi wyprzedaje swoje klasyczne i unikatowe samochody

1 rok, 3 miesiące temu - 19 marca 2021, Auto Świat
Mitsubishi wyprzedaje swoje klasyczne i unikatowe samochody
Wszystkie 14 klasycznych modeli Mitsubishi z brytyjskiego oddziału firmy trafiło pod młotek.

Firma żegna się ze swoimi klasykami oraz unikatowymi tablicami rejestracyjnymi, a niebawem wycofa się z tamtejszego rynku.

Na platformę internetową Auto Auction trafią wszystkie zabytkowe modele japońskiego producenta, które zebrał brytyjski oddział Mitsubishi. Licytacja będzie trwała od 1 do 30 kwietnia. Opis aut, wraz z nagraniami byłego kierowcy Mitsubishi i prezentera telewizyjnego Tiffa Needella, można znaleźć na platformie aukcyjnej w opisie poszczególnych aut.

Mitsubishi wyprzedaje perełki - co to za auta?

A będzie w czym wybierać. Do sprzedaży trafiły bowiem legendarne modele Mitsubishi w nienagannym stanie i często z bardzo małym przebiegiem. Wśród oferowanych samochodów znajdują się m.in. dwa samochody marki, które jako pierwsze zarejestrowano na Wyspach - Colt Lancer i Colt Galant. Poza tym na nowych właścicieli czekają samochody sportowe z lat 80. i 90. - Mitsubishi Starion Turbo i Mitsubishi 3000GT - a także trzy kultowe pojazdy 4X4 - Mitsubishi Jeep oraz Shogun Mk1 i Mk2.

W ofercie nie zabraknie najbardziej kultowego modelu Mitsubishi, czyli Lancera Evolution. Do sprzedaży trafiły trzy modele z różnych generacji, w tym Evo VI Tommi Makinen Edition. Wszystkie auta mają niskie przebiegi i utrzymane są w perfekcyjnym stanie.

Kolejnym rzadkim egzemplarzem jest Mitsubishi Galant Gti, które zbudowano pod koniec lat 80. dla upamiętnienia zwycięstwa Penttiego Airikkali w rajdzie Lombard RAC za kierownicą Mitsubishi Galant VR4.

Najmłodszym z gamy aut wystawionych na aukcję jest Mitsubishi L200 z 2017 r., ale to nietypowa wersja „Desert Warrior”, którą zbudowano dla Toma Forda na potrzeby programu Top Gear.

Mitsubishi sprzedaje też tablice rejestracyjne
Oprócz aut na aukcję trafią także indywidualne tablice rejestracyjne należące od lat do Mitsubishi Motors, które w oznaczeniach mają litery MMC i CCC, nawiązujące do Mitsubishi Motors Company i Colt Car Company. Wbrew pozorom mogą one osiągnąć bardzo wysokie ceny.

Support Ukraine