Nissan tworzy fundusz dla ofiar wojny w Ukrainie. Wkrótce zatrzyma produkcję w Rosji

1 rok, 11 miesięcy temu - 8 marca 2022, Auto Świat
Nissan tworzy fundusz dla ofiar wojny w Ukrainie. Wkrótce zatrzyma produkcję w Rosji
Nissan zaangażował się w pomoc ofiarom wojny w Ukrainie. Japoński producent tworzy fundusz o wartości 2,5 mln euro.

Środki mają być przeznaczone na pomoc humanitarną mieszkańców naszych wschodnich sąsiadów. Ponadto wstrzymano eksport do Rosji i zapowiadane jest wstrzymanie produkcji w tamtejsze fabryce.

Nissan przekaże milion euro Czerwonemu Krzyżowi i innym organizacjom non-profit na bieżące akcje ratunkowe i zakup niezbędnych artykułów dla rodzin i dzieciom. Japoński koncern jest także gotowy przekazać samochody.

Kolejne 1,5 mln euro ma być przeznaczone na stałe wsparcie finansowe dla pracowników Nissana i ich rodzin dotkniętych kryzysem. Pieniądze mają być wydatkowane w zależności do potrzeb, m.in. pokrycia kosztów relokacji, kosztów utrzymania rodzin przesiedlonych, wydatków na leczenie oraz specjalną pomoc dla dzieci.

Pracownicy i partnerzy Nissana, którzy chcieliby pomóc bezpośrednio, będą mogli wpłacać składki na specjalny fundusz Nissan Cares w formie darowizn pieniężnych lub towarów, takich jak żywność i odzież.

Nissan wstrzymuje działalność w Rosji
Dodatkowo Nissan zawiesił eksport pojazdów do Rosji i przewiduje, że wkrótce zatrzyma także produkcję w swoich zakładach w St. Petersburgu.

Dyrektor generalny Nissana Makoto Uchida powiedział: "Wszyscy byliśmy poruszeni cierpieniem tak wielu osób i rodzin – w tym członków naszej własnej rodziny Nissana. Stworzyliśmy fundusz Nissan Cares, aby wspierać naszych pracowników i wspierać międzynarodowe wysiłki osób pracujących przez całą dobę, na rzecz zmniejszenie tej niezmierzonej ludzkiej tragedii".

Support Ukraine