Nowy Hyundai Sonata kusi stylistyką. Najbardziej sportowy design w historii

11 miesięcy temu - 3 kwietnia 2023, Auto Świat
Nowy Hyundai Sonata kusi stylistyką. Najbardziej sportowy design w historii
Długa maska i szeroki przód, nisko osadzone nadwozie, bardziej agresywna stylistyka oraz nowoczesne wnętrze mają zachęcić klientów do nowego Hyundaia Sonaty. Ósma generacja tego przeprojektowanego sportowego sedana zadebiutuje na całym świecie już 30 marca i będzie dostępna w wersji standardowej oraz N Line.

Tuż przed światowym debiutem, który będzie miał miejsce 30 marca 2023 r., Hyundai zaprezentował nowe wcielenie Sonaty. Ósma generacja pozostanie średniej wielkości sedanem, ale teraz będzie wyróżniała się najbardziej sportowym wzornictwem w historii tego modelu. Aby zrewolucjonizować wizerunek dotychczasowej konstrukcji, którą wprowadzono na rynek w 2019 r., projektanci zafundowali nowej Sonacie dużo więcej niż zwykły lifting.

Nowy Hyundai Sonata — dynamiczna i agresywna stylistyka
Zapowiedzi Hyundaia potwierdzają grafiki, na których producent zdradza ostateczny wygląd swojej nowości. Już na pierwszy rzut oka widoczna jest bardziej agresywna stylistyka tego czterodrzwiowego coupé, urzeczywistniająca filozofię projektowania "Sensuous Sportiness". Uwagę przykuwają m.in. długa maska, nisko osadzone nadwozie i linia dachu typu fastback.

Atrakcyjna stylistyka nowej Sonaty to w dużej mierze zasługa projektu przedniej części nadwozia, która poprzez poziomy układ ucieleśnia wizję "sportowego charakteru". Ukryte reflektory, szeroka atrapa chłodnicy i wloty powietrza nadają całości dynamiczny, agresywny wygląd. W połączeniu z lampą Seamless Horizon tworzy to intrygujący efekt świetlny, który współgra z szeroką sylwetką i dodaje futurystyczny element.

W tylnej części uatrakcyjniają nowe światła, które wraz z listwą biegnącą przez szerokość nadwozia tworzą wzór przypominający literę H. Opadająca pokrywa bagażnika, której krawędź przechodzi w swego rodzaju spojler, wraz z elementami ozdobnymi przypominającymi końcówki układu wydechowego nadają standardowej wersji cechy sportowej limuzyny. Wyróżnikami odmiany N Line są tylny spojler, podwójne końcówki tłumików oraz unikatowe 19-calowe felgi.

Nowy Hyundai Sonata — w kierunku mobilności
Hyundai podkreśla, że wnętrze nowej Sonaty zostało zorientowane na kierowcę. Dzięki temu współgra ono ze sportową stylistyką nadwozia, a do tego przygotowuje model pod kątem mobilności w przyszłości. Po raz pierwszy w Sonacie znajdziemy m.in. łukowaty wyświetlacz, na który składają się dwa ekrany o przekątnej 12,3 cala. Pierwszy z nich przekazuje informacje dla kierowcy, drugi obsługuje system audio-nawigacyjny.

Wysoki poziom zaawansowania ma także podkreślać dotykowy panel sterowania klimatyzacją. Nowoczesny charakter wnętrza to również zasługa gustownych kombinacji kolorystyki wnętrza, które z jednej strony wzmacniają sportowy charakter, a z drugiej nadają całości luksusowy sznyt. Praktycznym udogodnieniem, pozwalającym na wygospodarowanie większej ilości miejsce na centralnej konsoli, jest przeniesienie selektora przełożeń na kolumnę kierownicy.

Najnowszy Hyundai Sonata zostanie zaprezentowany podczas targów Seoul Mobility Show. Te odbędą się w dniach 30 marca - 9 kwietnia 2023 r. Wkrótce nowość koreańskiego koncernu trafi także do sprzedaży. Obecna Sonata oferowana jest na rynkach azjatyckim i amerykańskim i zapewne tam będzie sprzedawany nowy model. W ciągu najbliższych tygodni dowiemy się, czy ten pojawi się także w Europie i w Polsce.

Support Ukraine