Zaczynają one obowiązywać już od poniedziałku, 1 lipca, a to oznacza, że Wojewódzkie Ośrodki Ruchu Drogowego nie miały szans, aby się do nich przygotować. Minister infrastruktury zdecydował że cześć zmian zacznie obowiązywać od stycznia 2020 r.
Prawo jazdy. Egzamin od nowa
Kierowca, który stracił prawo jazdy, będzie traktowany, jakby nigdy go nie miał, na egzaminie będzie zdawał najpierw test.Tak może zostać potraktowana osoba, która straciła prawo jazdy za prowadzenie pojazdu po alkoholu.
Prawo jazdy. Limit egzaminów dziennie
Nowelizacja przepisów przewiduje, że egzaminator w ciągu dnia będzie mógł przeprowadzić maksymalnie 8 egzaminów praktycznych w zakresie prawa jazdy kategorii B oraz nie więcej niż jeden egzamin praktyczny na godzinę. Jak podaje ministerstwo infrastruktury, zmiana jest podyktowana koniecznością likwidacji wymagań ilościowych co do liczby przeprowadzanych egzaminów w ciągu dnia, stawianych egzaminatorom przez ich pracodawców. Egzaminatorzy będą mieli więcej czasu na spokojną i bardziej obiektywną ocenę umiejętności kandydatów na kierowców.
Prawo jazdy. Egzamin o wyznaczonej godzinie
Przedstawiony projekt zmian zakłada, że egzamin teoretyczny i praktyczny na prawo jazdy będzie się rozpoczynał dokładnie o godzinie wskazanej przez WORD. Zbyt długi czas oczekiwania na egzamin powoduje większy stres u zdających i niejednokrotnie wpływa negatywnie na wynik egzaminu.
Prawo jazdy. Egzamin na kategorię AM możliwy na czterokołowcu
Osoby, które ze względów zdrowotnych nie mogą zdawać egzaminu praktycznego na kategorię AM prawa jazdy (obecnie egzamin odbywa się wyłącznie przy użyciu motoroweru), będą mogły korzystać z czterokołowca lekkiego. Kategoria AM uprawnia do kierowania zarówno motorowerami, jak i czterokołowcami.
Podobne wiadomości