Volkswagen Touareg po liftingu. Jeden szczegół rzuca się w oczy

2 tygodnie temu - 25 maja 2023, Auto Świat
2024 Volkswagen Touareg
2024 Volkswagen Touareg
Volkswagen zaprezentował odświeżoną wersję trzeciej generacji Touarega. Model po liftingu ulepszono, modyfikując zawieszenie i zaostrzając stylistykę. Auto zostało naszpikowane zaawansowanymi technologicznie funkcjami oraz dostało nowe światła. Pomiędzy tylnymi znalazł się pasek świetlny z podświetlanym logo marki.

Nowości, które Volkswagen podkreśla w odświeżonym Touaregu, albo raczej zaktualizowanym, jak określa to firma wzorem ze świata technologii, to przede wszystkim właśnie zaawansowane technologicznie funkcje. Auto otrzymało również poprawione zawieszenie i nowo opracowane reflektory matrycowe HD LED Matrix z przodu. Nowe lampy są w stanie wyświetlać „dywan świetlny” precyzyjnie na pasie ruchu.

Ciekawa innowacja kryje się także z tyłu auta. Pomiędzy tylnymi światłami LED znajduje się pasek świetlny z podświetlanym logo VW. To rozwiązanie, które było obecne już na innych rynkach, a teraz w końcu pozwalają na nie także europejskie przepisy.

- Nowy Touareg imponuje najwyższą jakością wykończenia i wyjątkowym komfortem. W tym modelu po raz kolejny uwzględniliśmy życzenia użytkowników: zaostrzyliśmy nieco linie nadwozia, wprowadziliśmy podświetlane logo na pokrywie bagażnika i sprawiliśmy, że obsługa jest jeszcze bardziej intuicyjna. Poprawiliśmy również właściwości jezdne, czyniąc nasz największy model jeszcze lepszym autem. Rezultatem jest prawdziwie wszechstronny samochód, który doskonale czuje się na drodze i w terenie, świetnie sprawdzi się także podczas holowania przyczepy – powiedziała Imelda Labbe, członek zarządu Volkswagena ds. sprzedaży, marketingu i obsługi posprzedażnej.

Volkwagen Touareg po liftingu — nowy system oświetlenia
Opcjonalne reflektory HD LED Matrix to, jak twierdzi Volkswagen, najdoskonalszy dziś system oświetlenia.

- Jako pierwszy model Volkswagena będzie on wyposażony w reflektory matrycowe HD LED Matrix – to dziś najdoskonalszy system oświetlenia. Ponad 38 tys. interaktywnych diod wyświetla ‘dywan świetlny’ dokładnie na pasie ruchu i oświetla drogę bardziej precyzyjnie niż kiedykolwiek wcześniej. Wkrótce przeniesiemy matrycowy system oświetlenia HD LED Matrix do innych naszych SUV-ów – powiedział Kai Grünitz, członek zarządu marki Volkswagen Samochody Osobowe, odpowiedzialny za rozwój.

Volkwagen Touareg po liftingu — ostrzejsze linie
Touareg otrzymał nowy wygląd przedniej i tylnej części nadwozia. Z przodu na nowo zaprojektowano osłonę chłodnicy, reflektory i zderzak, a z tyłu umieszczono wspomniany już pasek świetlny z podświetlanym logo marki.

Volkwagen Touareg po liftingu — zmodernizowane wnętrze
Jedną z technologicznie ukierunkowanych zmian jest seryjne wyposażenie każdego nowego Touarega w Innovision Cockpit – połączenie cyfrowych instrumentów i wysokiej klasy systemu inforozrywki (infotainment) Discover Pro Max. Zoptymalizowano jego różne funkcje (m.in. nawigację na poziomie pasa ruchu i mapy HD o wysokiej rozdzielczości), dopracowano system sterowania głosowego i dodano bezprzewodową integrację aplikacji za pośrednictwem smartfona i App Connect (Apple CarPlay, Android Auto).

Nowy Touareg będzie standardowo wyposażony w wiele systemów zwiększających wygodę i wspomagających kierowcę. Kilka innowacyjnych będzie jednak dostępnych także za dopłatą. Będą to:

  • Travel Assist (działający do prędkości maksymalnej);
  • Park Assist Pro ze zdalnym sterowaniem (system automatycznego wjeżdżania i wyjeżdżania z miejsc parkingowych, kierowca może kontrolować
  • procedurę parkowania z zewnątrz pojazdu);
  • Trailer Assist (wspomaganie manewrowania z przyczepą);
  • Night Vision (pomoc podczas jazdy nocą).

W warstwie estetycznej zmodyfikowano przyciski i pokrętło do regulacji głośności w konsoli środkowej (teraz są czarne, wykończone na wysoki połysk) oraz przeprojektowano podświetlane listwy w desce rozdzielczej i dodano emblemat Touarega.

Volkwagen Touareg po liftingu — silniki i wersje wyposażenia
Nowy Volkswagen Touareg dostępny będzie w pięciu wersjach silnikowych. Będą to turbodoładowany silnik benzynowy, do są dwa turbodiesle i dwie hybrydy plug-in. Wszystkie standardowo połączono z 8-biegową automatyczną skrzynią biegów i stałym napędem na wszystkie koła 4Motion. Flagowym modelem w ofercie będzie Touareg R eHybrid o mocy 462 KM.

Samochód dostępny będzie w kilku odmianach wyposażeniowych: Touareg oraz Elegance i R-Line. Topową wersją będzie usportowiony Touareg R eHybrid opracowany przez dział Volkswagen R.

Przy okazji premiery odświeżonego modelu Volkswagen podkreśla, że innowacyjne technologie marki bardzo często trafiały najpierw do Touarega, a później także do aut z niższych segmentów. Tak ma być i tym razem.

Support Ukraine