Audi Q2: można już zamawiać

6 lat, 7 miesięcy temu - 19 sierpnia 2016, Auto Świat
Audi Q2
Audi Q2
Najmniejszy crossover Audi jest już dostępny w polskie ofercie marki. Na model Q2 można już składać zamówienia, jednak pierwsze samochody pojawią się w salonach dopiero w listopadzie br.

Cennik Audi Q2 otwiera kwota 104 100 zł – tyle kosztuje bazowa wersja ze 150-konnym silnikiem 1.4 TFSI z systemem odłączania dwóch cylindrów („Cylinder On Demand”) i ręczną skrzynią biegów o sześciu przełożeniach. Początkowo alternatywę dla tego silnika stanowi tylko turbodiesel 1.6 TDI o mocy 116 KM.

W późniejszym okresie oferta zostanie wzbogacona o kolejne jednostki napędowe: podstawowy, trzycylindrowy silnik benzynowy 1.0 TFSI/116 KM i 2.0 TFSI/190 KM oraz wysokoprężne 2.0 TDI o mocy 150 i 190 KM. Ze stałym napędem na cztery koła (quattro) będą dostępne dwulitrowe jednostki i 1.4 TFSI (z układem COD). Dla wszystkich silników (w przypadku niektórych - w opcji) będzie oferowana siedmiobiegowa, dwusprzęgłowa skrzynia biegów S tronic.

Za dopłatą Q2 można wyposażyć m.in. w Audi virtual cockpit, system MMI Navigation plus czy adaptacyjne amortyzatory i system wyboru dynamiki jazdy Audi drive select. Przygotowano promocyjne pakiety „Comfort” i „Technology”. Dostępny jest też stylistyczny pakiet S-line selection i cała gama felg ze stopów metali lekkich w rozmiarach: 17, 18 i 19 cali. Wybór jest duży, więc bazową cenę crossovera można bardzo szybko zwiększyć.

Support Ukraine