Ferrari 458 Italia rozbite w Krakowie – jego kierowca zabrał głos

1 rok, 8 miesięcy temu - 25 marca 2021, Auto Świat
Ferrari 458 Italia rozbite w Krakowie – jego kierowca zabrał głos
Zwykle kolizje drogowe nie wzbudzają zbyt dużego zainteresowania. To jeden z wyjątków.

Do groźnego zdarzenia doszło nie tak dawno w Krakowie. Kierowca Ferrari 458 Italia stracił panowanie nad samochodem, zniszczył barierki przystanku, znak drogowy, a także poważnie uszkodził swój sportowy samochód. W sieci pojawił się film o dalszych losach kierowcy i jego żółtego Ferrari.

Poślizg na prostej drodze, uderzenie przednią częścią w barierki przystanku, urwane koło i zniszczone elementy przodu - oto efektowna kolizja żółtego Ferrari Italia, którą uwiecznił inni kierowca. Kierującemu Ferrari nic się nie stało. Szczęśliwie nikt inny również nie ucierpiał w zdarzeniu.

Co dalej z kierowcą i jego autem? O tym opowiada youtuber, prowadzący kanał "Budda. TV", który odwiedził sprawcę kolizji. Wspomniano o utracie przyczepności tylnych kół i braku czasu na reakcję „by odbić kierownicą w drugą stronę”. Nie brak żartów o drobnej szkodzie parkingowej, lądowaniu bez telemarku oraz kosztownej naprawie. Szczęśliwie jednak obyło się bez naruszenia całej konstrukcji pojazdu. O szczęściu w nieszczęściu można wspominać w przypadku urwanego koła. Okazało się, że bez szwanku przetrwała tarcza hamulcowa wraz z zaciskiem. Do wymiany jednak będzie wiele elementów plastikowych i karbonowych oraz napinacze i poduszki kierowcy i pasażera.

O potencjalnych kosztach pełnej naprawy trudno na razie mówić, gdyż właściciel samochodu nie podjął jeszcze decyzji o naprawie. Nie wyklucza on, że egzemplarz po kolizji może trafić na sprzedaż.

Support Ukraine