Kierowca pod wpływem narkotyków uderzył w radiowóz. Mężczyzna nie miał prawa jazdy

2 lata, 10 miesięcy temu - 21 lipca 2021, Auto Świat
Kierowca pod wpływem narkotyków uderzył w radiowóz. Mężczyzna nie miał prawa jazdy
Samochód kierowany przez będącego pod wpływem narkotyków 22-latka uderzył w radiowóz — poinformowała w niedzielę asp. sztab.

Marzanna Boratyńska z łódzkiej drogówki. W wyniku wypadku troje policjantów zostało poszkodowanych. Do zdarzenia doszło w Łodzi.

Kierowca toyoty uderzył w radiowóz. Troje policjantów poszkodowanych
Kierujący toyotą młody mężczyzna, skręcając w prawo na skrzyżowaniu al. Piłsudskiego z ul. Kilińskiego, utracił panowanie pojazdem, zjechał na przeciwległy pas ruchu i uderzył w policyjny radiowóz.

W wyniku zdarzenia troje policjantów odniosło niegroźne obrażenia — przekazała Boratyńska. — Podczas przeszukania samochodu znaleziono 6 foliowych torebek z zieloną substancją. Potwierdzono, że była to marihuana. Badanie na zawartość alkoholu w organizmie wykazało, że 22-latek był trzeźwy. Okazało się jednak, że jest pod wpływem amfetaminy i marihuany
— relacjonowała policjantka.

22-letni kierowca nie miał prawa jazdy
Na miejsce przyjechał przedstawiciel firmy, z której pochodziła toyota. Z informacji przekazanych policjantom wynikało, że system monitoringu auta wykazał wcześniej znaczne przekroczenie prędkości przez kierującego
— zwróciła uwagę Boratyńska.

22-latek odpowie za kierowanie pojazdem pod wpływem substancji odurzających, za co grozi kara do 2 lat więzienia, a także za posiadanie narkotyków, co zagrożone jest karą do 3 lat więzienia.

Support Ukraine