Została uderzona przez własne auto. Sprawczyni wypadku miała ponad 4 promile

1 rok, 5 miesięcy temu - 16 sierpnia 2021, Auto Świat
Została uderzona przez własne auto. Sprawczyni wypadku miała ponad 4 promile
Bulwersujący wypadek w Mokasie pod Sochaczewem (woj. mazowieckie).

38-latka prowadziła pojazd, mając ponad 4 promile alkoholu we krwi. Kierująca fordem uderzyła w zaparkowany pojazd, do którego wsiadała właśnie 37-letnia kobieta. Piratka drogowa odjechała z miejsca zdarzenia, nawet się nie zatrzymując. Grozi jej teraz do dwóch lat więzienia.

Jak informuje mazowiecka policja, kierująca fordem doprowadziła do zderzenia z osobową kią, do której wsiadała mieszkanka Sochaczewa. W wyniku kolizji auto się przesunęło, uderzając w kobietę. 37-latka doznała ona obrażeń głowy oraz barku. Piratka nie udzieliła pomocy poszkodowanej i uciekła z miejsca wypadku.

Sprawczyni szybko została namierzona. Miała ponad 4 promile alkoholu we krwi
Dzięki natychmiastowej pomocy świadków, policjanci szybko dotarli do kryjówki uciekinierki. Funkcjonariusze ustalili, że była nią 38-letnia mieszkanka gminy Sochaczew. Badanie na obecność alkoholu wykryło ponad 4 promile w organizmie kobiety. Piratka drogowa została zatrzymana i osadzona w policyjnym areszcie.

Na szczęście obrażenia, których doznała poszkodowana 37-latka, nie były poważne i kobieta jeszcze w tego samego dnia opuściła szpital. 38-letnia sprawczyni wypadku usłyszała natomiast zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Za popełnione czyny grozi jej do dwóch lat pozbawienia wolności. Kobiecie zatrzymano także prawo jazdy.

Support Ukraine