Porsche budowane w Polsce, czyli nowe 911 w stylu retro

1 rok, 9 miesięcy temu - 18 lutego 2021, Auto Świat
Porsche budowane w Polsce, czyli nowe 911 w stylu retro
Polacy budują... Porsche. Tak, to nie pomyłka.

Będzie to model zbudowany na wzór 356 z technologią z 911-ki i nowo zaprojektowanym nadwoziem. Pokazano już komputerowe rendery tego projektu.

Okazuje się, że nie tylko Singer może zaskoczyć swoimi projektami gruntownie przerobionych klasyków Porsche. Bardzo ciekawa wariacja na temat starego Porsche powstaną prawdopodobnie także w Polsce, tak przynajmniej twierdzi serwis auto.cz.

Co prawda autorem niecodziennego projektu jest Szwed – Bo Zollanda, szef studia Zollanda Design AB - jednak sporo wskazuje na to, że wykonawcą jego wizji będzie polska firma zajmująca się budową karoserii. Auto prawdopodobnie jest już budowane. Zdjęć z prac jeszcze nie mamy, ale możemy już podziwiać rendery tego nietypowego projektu.

Choć samochód wygląda jak 356 z kilkoma niestandardowymi elementami to faktycznie oparty jest na podwoziu Porsche 911 SC z 1985 r. W aucie znajdzie się także oryginalny 3,2-litrowy, sześciocylindrowy silnik i elementy układu napędowego, ale na tym nie koniec.

Choć samochód ma nawiązywać wyglądem do modelu 356, to tak naprawdę zostanie zbudowany od nowa. Auto otrzyma nowe panele wykonane z aluminium i włókna węglowego. Planowane jest również obniżenie podwozia, zastosowanie kół w tradycyjnym designie Fuchsa i wyposażenie auta w nowe światła oraz nowo zaprojektowane zderzaki. Ostatecznego efektu jeszcze nie znamy, bo na dostarczonych przez Bo Zollanda renderach widać różne koncepcje wykończenia.

Support Ukraine