Kawalkada Porsche wyruszy w Polskę już w ten weekend. Gdzie będzie można ją obejrzeć?

1 rok, 3 miesiące temu - 17 sierpnia 2021, Auto Świat
Kawalkada Porsche wyruszy w Polskę już w ten weekend. Gdzie będzie można ją obejrzeć?
Porsche Parade odbędzie się w Polsce już po raz ósmy. Tym razem w trzydniowym wydarzeniu udział wezmą załogi aż 120 samochodów, a trasa będzie prowadzić ze stolicy do Trójmiasta. Uczestnicy wystartują z płyty Stadionu Narodowego w Warszawie już w piątek 20 sierpnia 2021 r.

Podczas Porsche Parade jak zwykle będziemy mieli okazję poznać z bliska niemal całą historię marki. To dlatego, że na kawalkadę, która przejedzie po drogach pięciu województw, składa się zestaw modeli Porsche z różnych okresów. Organizatorzy poinformowali już, że na trasie pojawią się m.in. kultowe Porsche 911 3.2 Carrera, 944 Turbo czy celowo postarzane 964 Backdate.

Ale to nie wszystko, bo polski oddział marki dołoży też “swoje” perełki. Jakie? Specjalnie na tę okazję wypożyczył z Muzeum Porsche w Zuffenhausen milionowy egzemplarz Porsche 911 (991) i unikalną Carrerę GT. Drugie auto do dziś budzi respekt u wielu kierowców wyścigowych – ma łatkę “typa niepokornego”.

Porsche Parade 2021 – trasa przejazdu

Wszystkie te samochody już w najbliższy weekend będzie można zobaczyć w akcji. Piątkowy start (20 sierpnia) ze stadionu PGE Narodowy będzie można podziwiać, będąc w centrum wydarzeń, ale żeby to zrobić trzeba się pospieszyć. Termin nadsyłania chęci uczestnictwa i opłacania składki startowej upływa już 17 sierpnia. Aby się zarejestrować, należy wysłać maila na adres: porscheparade@walk.pl.

Uczestnicy wydarzenia o godz. 10:00 wyjadą z płyty stadionu i skierują się do Żnina, gdzie dotrą przed 18:00. Wcześniej będą eskortowani przez policję aż do Autostrady A2, którą udadzą się w okolice Łodzi, by zjechać na mniejsze drogi wiodące przez województwa łódzkie, wielkopolskie i kujawsko-pomorskie.

W sobotę 21 sierpnia kawalkadę Porsche będzie można spotkać na trasach województw kujawsko-pomorskiego i pomorskiego. Start o godz. 8:00 w Żninie, finisz o 16:00 przed hotelem Radisson Blu w Sopocie. Wieczorem udział w festiwalu Salt Wave na Półwyspie Helskim, a w niedzielę od 10:00 powrót do domów.

Jedna wielka rodzina
Polska edycja Porsche Parade odbywa się w ramach globalnej serii spotkań Sportscar Together Day organizowanej dla fanów i właścicieli samochodów marki założonej przez Ferdinanda Porsche. Celem takiego spotkania jest przede wszystkim wspólne doświadczenie podróży po dających frajdę z prowadzenia trasach.

"Bardzo się cieszymy, że możemy w tym roku ponownie zaskoczyć fanów i klientów marki wyjątkową trasą przez Polskę" – mówi Marek Sworowski, dyrektor marketingu Porsche Polska. Dodaje, że dla wielu osób Porsche Parade stała się punktem obowiązkowym w kalendarzu, bo to wydarzenie ucieleśniające prawdziwą motoryzacyjną pasję.

Support Ukraine