Tragiczny wypadek w Oświęcimiu. Zginęła młoda obywatelka Ukrainy

1 rok, 1 miesiąc temu - 28 kwietnia 2022, Auto Świat
Tragiczny wypadek w Oświęcimiu. Zginęła młoda obywatelka Ukrainy
W nocy z 26 na 27 kwietnia 2022 r. na jednej z ulic Oświęcimia samochód osobowy wypadł z jezdni i wpadł do zbiornika wodnego Kruki. W samochodzie była trójka obywateli Ukrainy.

Dwóch mężczyzn zdołało opuścić tonący pojazd, ale 22-letnia kobieta straciła życie.

27 kwietnia 2022 r. około godz. 1:40 nad ranem, służby ratunkowe interweniowały w związku z wypadkiem drogowym. Do zdarzenia doszło w Oświęcimiu na ulicy Szpitalnej. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że 41-letni obywatel Ukrainy kierując dostawczego Opla Vivaro podczas panującej mgły wypadł z jezdni na łuku drogi. Następnie Opel wpadł do zbiornika wodnego Kruki. Pojazdem podróżowało troje obywateli Ukrainy. Dwoje pasażerów opuściło pojazd o własnych siłach i wydostało się na brzeg. Było to dwóch mężczyzn w wieku 41 oraz 19 lat. Zdarzenia nie przeżyła 22-letnia kobieta, którą nieprzytomną wyłowiono ze zbiornika wodnego. Na miejscu przez kilka godzin pracowali policjanci pod nadzorem prokuratora.

Prokurator zadecydował o zabezpieczeniu zwłok kobiety do sekcji, która wykaże bezpośrednią przyczynę zgonu. Obaj mężczyźni zostali zatrzymani i zostali przewiezieni do oświęcimskiej komendy Policji. Badanie stanu trzeźwości starszego mężczyzny wykazało 1,4 promila alkoholu. Aktualnie w tej sprawie prowadzone są dalsze czynności śledcze mające na celu ustalić wszystkie okoliczności tego tragicznego zdarzenia.

Support Ukraine