Tyle zarabiają kierowcy samochodów ciężarowych w 2023 roku. Zdradzili nam ile zarabiają

8 miesięcy, 1 tydzień temu - 20 czerwca 2023, Motofakty
Tyle zarabiają kierowcy samochodów ciężarowych w 2023 roku. Zdradzili nam ile zarabiają
Praca kierowcy samochodów ciężarowych nie należy do łatwych i przyjemnych. Praca zdala od domu, częste kłopoty ze znalezieniem noclegu, spanie w samochodzie, brak prysznica.

To tylko kilka wad tej pracy. Kierowcy ciężarówek mogą liczyć za to na stosunkowo wysokie wynagrodzenia. Jakie? Mamy kilka przykładów.

Praca kierowcy samochodów ciężarowych to nie tylko posiadanie prawa jazdy kategorii C/C+E. Należy uzyskać również świadectwo kwalifikacji zawodowej, a także orzeczenie lekarskie czy testy psychologiczne niewskazujące przeciwwskazań do tego typu specjalizacji.

Praca kierowcy nie należy do łatwych. Stosunkowo wysokie zarobki to zdecydowany plus tej pracy jednak ma ona też swoje ciemne strony. Doświadczeni kierowcy wskażą między innymi spędzenie dużej części życia w trasie, zdala od rodziny, kłopoty ze znalezieniem noclegu czy prysznica, ale także siedzący tryb pracy, który wymaga maksymalnego skupienia.

Pracę w tym zawodzie można łatwo znaleźć bo ciągle jest duże zapotrzebowanie na tych pracowników. Zwykle zarobki kierowcy, który dysponuje własnym pojazdem są wyższe. Dzieje się tak, ponieważ firma zatrudniająca takiego kierowcę nie musi ponosić kosztów amortyzacji samochodu, a także innych opłat, na przykład z tytułu ubezpieczeń czy przeglądów i napraw.

Tyle zarabiają kierowcy samochodów ciężarowych w 2023 roku

Jak wynika z danych najczęściej kierowcy zatrudniani są na umowę o pracę (nawet 90%). W poniższej galerii sprawdźcie ile zarabiają kierowcy. Mamy konkretne stawki:

 • 7,5 tys. złotych na rękę zarabia kierowca, który w trasie spędza około 3 tygodni w miesiącu.
 • 4,5 tys. złotych netto to zarobki kierowcy z kujawsko-pomorskiego, który pracuje na terenie jednego miasta i każdego dnia wraca do domu
 • Kierowca z 30-letnim stażem. Jeździ na terenie kilku województw i najczęsciej nocuje w swoim domu zarabia od 5 do 6,5 tys. złotych z zależności od nadgodzin.
 • 12 tys. złotych zarabia kierowca, który jeździ w trasy międzynarodowe. Jest w pracy często po 4 tygodnie w miesiącu.
 • 7,8 tys. złotych to zarobki kierowcy pracującego na terenie 4 województw.
 • Do 8 tys. złotych zarabia kierowca z Wielkopolski.
 • Około 9 tys. złotych to zarobki jednego z kierowców z Pomorza.
 • 5 tys. złotych to średnie zarobki kierowcy pracującego na terenie jednego województwa.
 • Nawet 11 tys. złotych zarabia kierowca jeżdżący na trasach krajowych z kilkom kursami międzynarodowymi w roku.

Średnie zarobki kierowców ciężarówek w naszym kraju:

 • Z danych wynika, ze kierowcy pracujący w transporcie międzynarodowym zarabia powyżej 10 tys. złotych netto miesięcznie
 • Mniej zarabiają kierowcy pracujący w transporcie krajowym. Ich zarobki to 7-8 tys. złotych netto.
 • W transporcie lokalnym zarobki wahają się od 4-6 tys. złotych netto.
Support Ukraine