Wieźli Jaguara rozrzutnikiem. Policjanci z Mord nabrali podejrzeń

1 miesiąc, 1 tydzień temu - 19 października 2023, Auto Świat
Wieźli Jaguara rozrzutnikiem. Policjanci z Mord nabrali podejrzeń
olicjanci z komisariatu w Mordach (woj. mazowieckie) w czasie patrolu zauważyli wyjeżdżające z lasu Subaru i jadący za nim ciągnik rolniczy z podczepionym rozrzutnikiem.

Ich uwagę przykuła przyczepa pojazdu, na której pod gałęziami ukryte zostały elementy karoserii Jaguara. Szybko okazało się, że auto było kradzione.

W piątek 13 października policjanci z Mord patrolowali podległą gminę. W pewnym momencie zauważyli Subaru i jadący za nim ciągnik, wyjeżdżające z miejscowego lasu. Do pojazdu rolniczego podczepiony był rozrzutnik. Na przyczepie, pod gałęziami, leżały elementy karoserii samochodu. To od razu wzbudziło podejrzenia u funkcjonariuszy.

"Na widok policjantów oba pojazdy zjechały na posesję, a jedna z osób pospiesznie zaczęła zamykać bramę, uniemożliwiając policjantom wjazd" — czytamy w komunikacie policji. Funkcjonariuszom udało się jednak dostać na podwórko. Tam za budynkami gospodarczymi znaleźli części Jaguara, który został skradziony kilka dni wcześniej z parkingu w Siedlcach. Natknęli się także na elementy innego pojazdu. Znaleziona karoseria i części były przygotowane do dalszego transportu.

Policjanci zatrzymali na miejscu dwie osoby, które przewoziły elementy skradzionych pojazdów. Dalsze dochodzenie pozwoliło na ustalenie i zatrzymanie także sprawcy kradzieży Jaguara. Był nim 45-letni mieszkaniec Siedlec.

Mężczyźnie postawiono już zarzut kradzieży pojazdu. Sąd zadecydował, że 45-latek spędzi kolejne trzy miesiące w areszcie. Pozostali dwaj 26-latkowie usłyszeli zarzuty paserstwa. Został wobec nich zastosowany dozór policyjny.

Support Ukraine