Wojsko Polskie sprzedaje potężne Volvo do transportowania czołgów

2 lata temu - 18 kwietnia 2022, Auto Świat
Wojsko Polskie sprzedaje potężne Volvo do transportowania czołgów
Wojsko Polskie niedawno chwaliło się zakupem potężnych opancerzonych ciężarówek marki Jelcz o ładowności do 70 ton.

W tym samym czasie na stronach Agencji Mienia Wojskowego pojawiła się oferta sprzedaży ciągnika Volvo FL z naczepą, mogącego transportować pojazdy o masie do 60 ton. To prawdopodobnie jedna z ciężarówek, którą zastępują nowe Jelcze.

Co dokładnie sprzedaje Oddział Regionalny AMW we Wrocławiu? Prezentowana maszyna to ciężki zestaw do przewozu sprzętu wojskowego, np. czołgów, o ładowności 60 ton. Siłę pociągową zapewnia ciągnik siodłowy Volvo FL12 6×6. Został on połączony z naczepą niskopodwoziową marki Lohr. Pojazdy pochodzą z 1994 r. oraz z 1999 r. Zestaw przejechał do tej pory niecałe 200 tys. km.

To bardzo niska wartość dla ciężarówki, ale to dość typowe w przypadku maszyn sprzedawanych przez Agencję Mienia Wojskowego. Serwis 40ton.pl jest zdania, że to Volvo mogłoby być ciekawym materiałem na klasyka. Chodzi tutaj nie tylko o świetny stan techniczny i oryginalne, dobrze zachowane wnętrze. Pojazd jest przede wszystkim ciekawy ze względu na swoją specyfikację pełną elementów specjalistycznych jak np. przednie reflektory w zderzaku.

Informacje na temat tej ciężarówki oraz innych przedmiotów sprzedawanych przez AMW dostępne są w oficjalnym ogłoszeniu na stronie internetowej agencji. Oferty można składać do Oddziału Regionalnego AMW we Wrocławiu. Termin składania propozycji kupna to godzina 14:00 dnia 27 kwietnia 2022 r.

Support Ukraine