27. Rajd Niepodległości – 100. rocznica niepodległej Polski uczczona rajdowo!

5 lat, 5 miesięcy temu - 16 listopada 2018, rajdy24
Setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości województwo podlaskie świętowało razem z 63. załogami! Pomimo brzydkiej pogody humory nie opuszczały uczestników.

W tym roku próby sprawnościowe zostały zorganizowane w trzech lokalizacjach: na terenie Outlet Białystok, Torze Wschodzący Białystok oraz przy firmie SaMASZ. Nowy PS, który mieścił się na parkingu firmy SaMASZ zaskoczył zawodników, będąc niejednokrotnie testem umiejętności kierowcy. Oczywiście jak to bywa na różnego rodzaju rajdach nie obyło się bez przygód towarzyszących załogom. Ostatecznie 27. Rajd Niepodległości ukończyły 42. załogi, 21. nie dojechało do końca.

W klasyfikacji generalnej pierwsze miejsce zajął Filip Jedliński wraz z Andrzejem Grześko (BMW 323Ti) z czasem 14:14.3s. Zaraz za nimi znaleźli się Tomasz Lewczuk z pilotem Piotrem Samusiewiczem (Honda CRX RR) ze stratą 2.9s. Na trzecim miejscu z czasem 14:29.4s uplasowali się Michał Miezian wraz z Karolem Kunda (BMW 318Ti).
W klasie K1 na podium znalazł się Krzysztof Sikorski i Michał Bura (Fiat Cinquecento) z czasem 15:28.2s. Drugie miejsce należało do Piotra Sochackiego i Macieja Jarmoca (Fiat Punto) z różnicą 12.6s od zwycięzców. Emil Falkowski i Maciej Rybak (Nissa Micra K12) zajęli trzecie miejsce z czasem 16:02.0s.

W klasie K2 zwycięzcą okazał się Tomasz Lewczuk i Piotr Samusiewicz (Honda CRX RR) mając czas 14:17.2s. Grzegorz Sianko i Jacek Pliszka (Honda Civic) zajęli drugie miejsce z czasem 14:53.8s. Na ostatnim miejscu na podium znaleźli się Krzysztof Wierzbicki i Agnieszka Wierzbicka (Peugeot 206) z czasem 15:07.4s.
Pierwsze miejsce w klasie K3 należało do Michała Mieziana i Karola Kunda (BMW 318Ti) z czasem 14:29.4s. Dawid Kucbor i Rafał Kucbor (BMW E36) i czasem 14:30.4s znaleźli się na drugim miejscu podium. Trzecie miejsce zdobył Marcin Malinowski i Sebastian Kmiecik (Ford Fiesta ST) osiągając czas 14:45.4s.
Filip Jedliński i Andrzej Grześko (BMW 323Ti) zajęli pierwsze miejsce w klasie K4- 14:14.3s. Drugi czas osiągnęli Adam Tumiel i Konrad Bitowski (Subaru Impreza)- 14:29.5s. Czas 14:34.7s należał do Adama Wawdziejczuka i Pawła Karawajczyka (BMW 323Ti).

W klasie GOŚĆ zdobywcą pierwszego miejsca jest Paweł Danilczuk i Martyna Adamiak (Ford Focus RS) osiągając czas 14:49.5s. Drugi czas należał do Marcina Dziewiątkowskiego i Tomasza Kraczko (Honda Civic TYPE-R)- 14:56.6s. Na ostatnim miejscu na podium znaleźli się Darius Saulevicius i Magdalena Zawinowska (Mitsubishi Colt) z czasem 15:35.6s.

27. Rajd Niepodległości był VI rundą SMB. W grudniu podczas 33. Imprezy Samochodowej Barbórka zostanie przedstawiona klasyfikacja końcowa Samochodowych Mistrzostw Białegostoku 2018 i wyłonieni zwycięzcy.