30-latek chciał się pochwalić Jaguarem. Wcześniej pił alkohol. Łatwo przewidzieć, co było dalej

1 rok, 1 miesiąc temu - 21 kwietnia 2022, Auto Świat
30-latek chciał się pochwalić Jaguarem. Wcześniej pił alkohol. Łatwo przewidzieć, co było dalej
Zdjęcie samochodu, które opublikowała lubelska policja, może posłużyć jako doskonały przykład tego, jak się kończy jazda "na podwójnym gazie".

Auto marki Jaguar wypadło z drogi i dachowało. Jak się szybko okazało, 30-letni kierowca miał aż prawie cztery promile alkoholu. Teraz może mu grozić m.in. do 2 lat pozbawienia wolności.

Do niebezpiecznego incydentu doszło wieczorem w wielkanocny poniedziałek. Informacje o nim przekazała lubelska policja, która ku przestrodze, dodatkowo opublikowała również zdjęcie zniszczonego samochodu.

Jak się okazuje, 30-letni mieszkaniec województwa lubelskiego zapragnął pochwalić się swoim samochodem marki Jaguar — tak wynika ze wstępnych ustaleń policji. Nic w tym złego, gdyby nie fakt, że chwilę wcześniej spożywał alkohol. Jak się można domyślić, przejażdżka źle się dla niego skończyła.

30-latek z województwa lubuskiego chciał się pochwalić samochodem. Pijany usiadł za kółko Jaguara

"Wczoraj tuż po godzinie 19.00 dyżurny włodawskiej komendy otrzymał zgłoszenie o dachowaniu pojazdu w miejscowości Rudka Łowiecka. Na miejscu policjanci potwierdzili zgłoszenie" — poinformowała lubelska policja.

Gdy policjanci zjawili się we wskazanym miejscu, ich oczom ukazał się leżący w lesie, na dachu Jaguar. Okazało się, że podróżowało nim dwóch mężczyzn — 30-latek oraz pasażer, przed którym ten pierwszy chciał się popisać. Mimo iż samochód na zdjęciu nie wygląda najlepiej, a obaj podróżujący trafili do szpitala, nie doznali jednak poważnych obrażeń. Badanie alkomatem 30-letniego kierowcy pochodzącego z gminy Sawin wykazało, że w chwili wypadku miał w organizmie prawie cztery promile alkoholu. Policja przypomina, że za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do lat 2, konsekwencje finansowe, a także zakaz kierowania pojazdami.

Support Ukraine