Wypadek nastolatków z Lublina. Igrali ze śmiercią. Jest nagranie, które wiele wyjaśnia

2 tygodnie, 3 dni temu - 9 stycznia 2023, moto.pl
Wypadek nastolatków z Lublina. Igrali ze śmiercią. Jest nagranie, które wiele wyjaśnia
Na jaw wychodzą nowe fakty na temat wypadku samochodowego w Lublinie, w którym zginęło troje nastolatków.

Wszystko wskazuje na to, że doprowadziła do niego brawura. Pasażerowie nagrali filmik, jak pędzą 140 km/h, a w tle słychać komentarz "Jak zginąć, to w dzień przed Trzech Króli, k***a!".

W tragicznym wypadku drogowym, do którego doszło w czwartek 5 stycznia przed północą na ul. Jana Pawła II w Lublinie, zginęło troje nastolatków, a czwarty w ciężkim stanie trafił do szpitala. Audi A4 kierował 18-latek, który prawo jazy miał od połowy grudnia. Dziennik "Fakt" ustalił, że młody człowiek auto pożyczył od dziadka.

Na miejscu zginęła 16-latka, 17-latek oraz 18-letni kierowca. Przeżył 16-latek, którego ze zniszczonego samochodu wyciągnęli świadkowie. Pracujący przy zdarzeniu strażacy musieli użyć specjalistycznego sprzętu hydraulicznego do rozcinania metalu, aby wydobyć z wraku zakleszczone ciała ofiar.

Policjanci przekazali mediom informacje, że kierowca stracił panowania nad pojazdem, zjechał z drogi i po uderzeniu w barierki rozdzielające pasy jezdni, wpadł na latarnię, a następnie na słup trakcji trolejbusowej. Kiedy doszło do zdarzenia, w Lublinie padał deszcz. Ciała ofiar zostały przekazane do badań sekcyjnych. Szczegółowe przyczyny tej tragedii ma wyjaśnić śledztwo.

W sprawie na jaw wychodzą nowe fakty. Okazuje się, że chwilę przed wypadkiem pasażerowie nagrali brawurowy przejazd ulicą Jana Pawła II. W internecie krąży film, który rzuca nowe światło na okoliczności tragedii. Młodzi ludzie igrali z losem i żartowali ze śmierci. Na trwającym 4 sekundy nagraniu, które jedna z osób jadąca Audi zamieściła w serwisie społecznościowym, widać prędkościomierz wskazujący aż 140 km/h. Słychać też komentarz jednego z uczestników wypadku - "Jak zginąć, to w dzień przed Trzech Króli, k***a!".

Troje nastolatków zginęło w wypadku. Kierowca prawo jazdy odebrał w grudniu

Troje nastolatków zginęło w wypadku samochodowym, do którego doszło w czwartek 5 stycznia przed północą na ul. Jana Pawła II w Lublinie. Autem kierował 18-latek, który prawo jazy miał od połowy grudnia.

Dwóch nastoletnich chłopaków oraz dziewczyna poniosło śmierć w wypadku drogowym, do którego doszło w nocy z czwartku na piątek w Lublinie. Kierowane przez 18-latka Audi A4 na ul. Jana Pawła II, na prostym odcinku drogi, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h, zjechało z jezdni, przełamało barierki i roztrzaskało się na słupach.

Z komunikatu prasowego lubelskiej policji dowiadujemy się, że Audi prowadzone przez 18-letniego kierowcę, który prawo jazdy miał zaledwie od połowy grudnia, jechało w kierunku Al. Kraśnickiej. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że na wysokości ul. Gęsiej doszło do utraty panowania nad pojazdem. Sedan zjechał z drogi i po uderzeniu w barierki rozdzielające pasy jezdni, wpadł na latarnię, a następnie na słup trakcji trolejbusowej.

W pojeździe podróżowały cztery osoby. Pomimo podjętej reanimacji, życia kierującego i dwójki pasażerów nie udało się uratować. Na miejscu zginęła 16-latka, 17-latek oraz 18-letni kierowca. Przeżył 16-latek, który został przetransportowany do szpitala w ciężkim stanie. Ze zniszczonego samochodu wyciągnęli go świadkowie, którzy udzielili mu pierwszej pomocy. Przybyli do wypadku strażacy musieli użyć specjalistycznego sprzętu hydraulicznego do rozcinania metalu, aby wydobyć z wraku zakleszczone ciała ofiar. Wszyscy uczestnicy wypadku to mieszkańcy Lublina.

Na miejscu wypadku śledczy prowadzili oględziny pod nadzorem prokuratora. Kiedy doszło do zdarzenia, w Lublinie padał deszcz. Ciała ofiar zostały przekazane do badań sekcyjnych. Prowadzone śledztwo wyjaśni przyczyny tej drogowej tragedii.

Support Ukraine