Beata Kozidrak usłyszała wyrok. Wokalistkę skazano za jazdę po alkoholu

1 rok, 1 miesiąc temu - 7 maja 2022, Motofakty
Beata Kozidrak usłyszała wyrok. Wokalistkę skazano za jazdę po alkoholu
Beata Kozidrak została uznana za winną prowadzenia samochodu pod wpływem alkoholu. Do zdarzenia doszło we wrześniu 2021 roku.

Świadkowie zdarzenia relacjonowali, że jeden z kierowców uniemożliwił piosenkarce dalszą jazdę. Do zdarzenia doszło 1 września 2021 roku w Warszawie. Beata Kozidrak została zwolniona do domu. Zostało jej odebrane prawo jazdy, a pojazd przekazano wskazanej przez nią osobie. Badanie wykazało 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu.

29 października ub. r. Sąd Rejonowy Warszawa-Mokotów uznał Beatę Kozidrak winną prowadzenia samochodu pod wpływem alkoholu i skazał ją na sześć miesięcy ograniczenia wolności z obowiązkiem wykonywania nieodpłatnej pracy na cele społeczne w wymiarze 20 godzin miesięcznie. Wokalistka zespołu Bajm wyraziła zgodę na publikację imienia i nazwiska.

Sąd zakazał też prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych przez najbliższe pięć lat i zobowiązał Beatę Kozidrak do zapłacenia 10 tys. zł na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej. Prokuratura i wokalistka odwołali się od wyroku.

Podczas rozprawy 4 maja 2022 roku Beata Kozidrak podkreśliła, że przyznaje się do popełnionego czynu i żałuje go. Jaką karę wymierzył sąd? Nie zastosowano kary ograniczenia wolności. Liderka zespołu Bajm ma zapłacić 50 tys. zł grzywny oraz 20 tys. zł na rzecz funduszu postpenitencjarnego. Sąd orzekł wobec niej 5-letni zakaz prowadzenia pojazdów. Wyrok nie jest prawomocny, prokuratura zapowiedziała odwołanie.

Support Ukraine