Jechał od barierki do barierki – pijany kierowca ciężarówki na S8

1 rok, 8 miesięcy temu - 30 marca 2021, Auto Świat
Jechał od barierki do barierki – pijany kierowca ciężarówki na S8
Młody Ukrainiec najpierw jechał swoją ciężarówką całą szerokością drogi, a potem wjechał w barierki oddzielające pasy jezdni.

Okazało się, że kierowca, którego „występ” na trasie S8 nagrał jeden ze świadków, miał we krwi trzy promile alkoholu!

Chwilę grozy przeżyli kierowcy na drodze ekspresowej S8 w Okolicach Rawy Mazowieckiej, którzy trafili na ciężarowego MAN-a z naczepą, prowadzonego przez 28-letniego obywatela Ukrainy. Z relacji świadków wynika, że zmierzający w kierunku Wrocławia samochód od kilkunastu kilometrów jechał „szlaczkiem” – raz zjeżdżając do środka jezdni, a raz do jej krawędzi. Na zamieszczonym na kanale "Stop Cham" nagraniu widać, że jego ruchy były na tyle nieskoordynowane i nieprzewidywalne, że auta nie dało się wyminąć.

W miejscowości Julianów, tuż przed Rawą Mazowiecką, kierowca nie zdążył w porę odbić i wpadł na barierkę oddzielającą jezdnie trasy szybkiego ruchu. Dopiero po tym uderzeniu zjechał na pobocze i tam się zatrzymał. Na miejscu pojawiła się policja. Okazało się, że mężczyzna miał blisko trzy promile alkoholu we krwi. Obywatel Ukrainy został zatrzymany, a uszkodzoną ciężarówkę odholowano.

Support Ukraine