Kultowa marka otwiera salon w Warszawie. Jakie modele można kupić?

1 rok temu - 10 kwietnia 2023, Motofakty
Kultowa marka otwiera salon w Warszawie. Jakie modele można kupić?
Z myślą o fanach aut spod znaku Alpine, swoje podwoje otworzył warszawski salon tej marki - w wersji butikowej.

To dopiero początek, w przyszłym roku powstanie tu multibrandowy obiekt, który będzie domem dla wszystkich hyper i super marek należących do portfolio Grupy Pietrzak.

Budowa multibrandowego salonu zakończy się w 2024 r., jednak kultowe samochody Alpine można podziwiać i testować już teraz. Wychodząc naprzeciw potrzebom rosnącej społeczności fanów francuskiej marki sportowych aut – Grupa Pietrzak uruchomiła w Warszawie butikową wersję salonu Alpine. Stanął on obok salonu Ferrari przy ul. Wirażowej 21. Dotąd te sportowe auta, które stworzył francuski przedsiębiorca i pasjonat motoryzacji - Jean Rédélé - można było podziwiać wyłącznie w Katowicach.

- Zdecydowaliśmy się na wersję butikową, właśnie dlatego, aby miłośnicy Alpine, których w Polsce przybywa, już teraz mieli szansę na bliskie spotkania z marką w nowej lokalizacji – wyjaśnia Mateusz Widuch, marketing manager Alpine Pietrzak.
Docelowo w Warszawie dostępne będą wszystkie modele znajdujące się w ofercie Alpine – Alpine A110, Alpine A110S, Alpine A110 GT i Alpine A110 R.

Marka Alpine została założona w 1955 roku przez Jeana Rédélé, pasjonata sportów motorowych. Alpine zostało legendą po tym, jak Alpine A110 „Berlinette” zwyciężyło dwie edycje rajdu Monte Carlo w 1971 i 1973 roku.dy.

Support Ukraine