Najlepsze oferty leasingowe 2021! Niepowtarzalne okazje i nowe modele z niską ratą

2 lata, 1 miesiąc temu - 10 grudnia 2020, moto.pl
Najlepsze oferty leasingowe 2021! Niepowtarzalne okazje i nowe modele z niską ratą
Zastanawiasz się nad zmianą auta? A może interesuje cię wzięcie samochodu w leasing? Z naszego artykułu dowiesz się, na co warto zwrócić uwagę i poznasz ciekawe oferty na nowe modele z niską ratą.

Leasing na samochód: podstawowe informacje na temat umowy

Leasing na samochód to dzisiaj niezwykle popularna metoda na nabycie nowego auta. Jak się okazuje, umowa leasingu jest umowa nazwaną, czyli taka, która została uregulowana przepisami prawa - dokładnie reguluje ją Kodeks cywilny. Mówiąc o leasingu, należy mieć na uwadze, że:

 • jego celem jest zakup rzeczy - w tym przypadku samochodu - przez podmiot finansujący, a następnie przekazanie go w użytkowanie innemu podmiotowi, czerpiąc z tego faktu korzyści, czyli jednym słowem - jest to umowa odpłatna
 • występują w nim zazwyczaj trzy podmioty: zbywca (np. dealer samochodowy), leasingodawca (profesjonalna firma zajmująca się leasingowaniem aut) oraz leasingobiorca (najczęściej przedsiębiorca nabywający samochód)
 • powinien zostać zawarty w formie pisemnej - w formie ustnej będzie nieważny
 • umowa leasingowa jest podobna do umowy kredytowej, jednak zdecydowanie łatwiej ją zawrzeć
 • występuje w kilku rodzajach: leasing operacyjny - najpopularniejszy rodzaj, ma niskie koszty początkowe, właścicielem pojazdu jest leasingodawca, a leasingobiorca dokonuje wpłaty początkowej (wkład własny), a następnie spłaca określone wcześniej raty, jego celem jest użytkowanie pojazdu lub użytkowanie i wykup; leasing finansowy - co prawda samochód pozostaje nadal własnością leasingodawcy, ale wchodzi też w skład majątku leasingobiorcy i to on dokonuje odpisów amortyzacyjnych, jego celem jest użytkowanie lub wykup pojazdu; leasing z możliwością wykupu - przy tego rodzaju umowie klient spłata wysokość, za jaką auto zostało nabyte przez leasingodawcę, a po upływie tego czasu, ma możliwość wykupu samochodu na własność; najem długoterminowy - w tego rodzaju leasingu nie chodzi o ewentualność nabycia samochodu na własność, a jedynie korzystania z pojazdu przez okres od dwóch do czterech lat
 • wiąże się z określonymi prawami i obowiązkami wszystkich stron, m.in. harmonogramem spłat

Samochód w leasing - zalety i wady
Samochód wzięty w leasing to nie tylko coraz bardziej powszechna metoda na posiadanie nowego pojazdu, lecz to także sprawna i korzystna umowa nabycia środka trwałego. Jak każda umowa, także leasingowa nie jest pozbawiona wad, dlatego poniżej prezentujemy zarówno argumenty przemawiające "za", jak i "przeciw".

Na początek zalety:

 1. Minimalne zaangażowanie własnych środków.
 2. Możliwość odliczenia rat leasingowych dla potrzeb podatku dochodowego.
 3. Nieskomplikowane procedury i szybki proces udzielania leasingu.
 4. Możliwość negocjowania i ustalenia wysokości comiesięcznych rat leasingowych.
 5. Leasing nie ma wpływu na zdolność finansową firmy.
 6. Brak konieczności wykupu samochodu po wygaśnięciu umowy leasingowej.

Wady leasingu:

 1. Leasingowany samochód zawsze jest własnością leasingodawcy.
 2. Umowa leasingowa trwa z reguły określony czas, zatem wykupienie samochodu przed jej zakończeniem, jest znacznie utrudnione.
 3. Raty leasingowe musimy spłacać nawet jeśli utracimy przedmiot leasingu.

Nowy samochód, czyli najlepsze oferty leasingowe 2021
Chcąc zorientować się, jakie będą najlepsze oferty leasingowe dla nas, możemy skorzystać z porównywarek pojedynczych ofert, które w zdecydowanej większości biorą pod uwagę bardzo ogólne warunki takiej umowy. Nie oznacza to wcale, że nie są one pomocne, jednak, aby móc w pełni zorientować się, jaki leasing najbardziej będzie odpowiadał naszym oczekiwaniom, warto pamiętać o kilku kwestiach:

 1. Warto zebrać oferty od kilku leasingodawców, dokładnie precyzując swoje wymagania.
 2. Warto zwrócić uwagę na ilość rat leasingowych, termin płatności ostatniej z nich oraz ewentualność wykupu auta; istotne, aby ostatnia płatność przypadała przed datą zakończenia polisy ubezpieczeniowej, dzięki temu będziemy mieli pewność, że będzie ona obowiązywała na dotychczasowych warunkach.
 3. Warto zwrócić uwagę na sposób przeliczania wysokości rat w stosunku do zmieniającego się wskaźnika WIBOR - większość umów leasingowych bowiem właśnie na tym wskaźniku bazuje, dlatego istotne jest, aby ewentualne podwyższenie raty (w związku ze wzrostem WIBOR) następowało w taki sam sposób, jak jej obniżenie (kiedy ten wskaźnik zmaleje).
 4. Warto zwrócić uwagę na tabelę opłat dodatkowych i prowizji, gdzie znajdziemy m.in. opłatę za rejestrację auta, opłatę za udzielenie informacji o leasingobiorcy innym organom (np. w przypadku zarejestrowania pojazdu przez fotoradar) czy opłaty za odbiór zatrzymanego dowodu rejestracyjnego lub wyrobienia jego wtórnika.

Jak widać warto dokładnie przeanalizować ofertę umowy leasingowej. Jedno jest jednak pewne, każdy z nas jest inny, zatem ma inne potrzeby, wymagania i oczekiwania. Dlatego właśnie najlepsze oferty leasingowe 2021 to takie, które będą skrojone na naszą miarę. Przeglądając bieżące oferty leasingowe, warto zwrócić uwagę na takie modele, które oferowane są z dużym rabatem:

 • Seat Arona 1.0 TSI GPF - rata 818 zł/m-c
 • Hyundai Kona 1.0 T-GDI Classic Plus - rata 630 zł/m-c
 • Hyundai Nowe i30 Kombi 1.5 DPI Classic + rata 668 zł/m/c
 • Dacia Duster 1.0 TCe Essential LPG - rata 636 zł/m-c

Support Ukraine