Nowa Toyota Prius wyceniona w Polsce. Tylko hybryda plug-in i trzy wersje wyposażenia

2 miesiące, 2 tygodnie temu - 8 marca 2023, moto.pl
Nowa Toyota Prius wyceniona w Polsce. Tylko hybryda plug-in i trzy wersje wyposażenia
Toyota Prius piątej generacji, która w Europie będzie oferowana wyłącznie z napędem plug-in hybrid, została wyceniona w Polsce. Zamówienia na pojazd będą przyjmowane najpierw online, a rezerwacje rozpoczną się 27 marca.

Nowy Prius z nadwoziem liftback został zbudowany na platformie GA-C w udoskonalonej architekturze TNGA drugiej generacji. Auto cechuje się opływową sylwetką i jest najbardziej dynamiczną odsłoną w historii tego modelu. Układ hybrydowy o mocy 223 KM pozwala rozpędzić auto od 0 do 100 km/h w czasie 6,7 s. Konstrukcja napędu opiera się na 152-konnym silniku benzynowym o pojemności 2.0 litra oraz elektrycznym silniku o mocy 163 KM. Motor elektryczny zasila bateria litowo-jonowa 13,6 kWh, która czerpie energię z zewnętrznego zasilania z sieci energetycznej lub hamowania rekuperacyjnego, a w wersji wyposażenia Executive dodatkowo z solarnego dachu.

Oszczędna praca napędu w trybie EV wpływa na zasięg wynoszący 72-86 km (w zależności od wersji wyposażenia) wg WLTP. Ładowanie do pełna baterii 13,6 kWh przy użyciu ładowarki 3,5 kW trwa 4 godziny. Średnie zużycie paliwa wg WLTP wynosi od 0,5 l/100 km dla podstawowej wersji Comfort i od 0,7 l/100 km dla pozostałych konfiguracji. Średnia emisja CO2 to odpowiednio od 11 i od 16 g/100 km.

Toyota Prius 2023 - cena w Polsce
Toyota Prius będzie dostępna w Polsce w trzech wersjach – Comfort, Prestige i Executive. W podstawowej odmianie Comfort auto kosztuje 199 900 zł i otrzymuje m.in. najnowsze systemy bezpieczeństwa czynnego T-MATE z aktualizacjami online, system multimedialny Toyota Smart Connect z kolorowym ekranem dotykowym 12,3", asystentem głosowym i nawigacją online, światła LED, felgi aluminiowe, podgrzewane przednie fotele i elektryczną regulację fotela kierowcy.

Wersja Prestige w cenie 211 900 zł zawiera m.in. cyfrowe lusterko wsteczne, elektrycznie unoszone drzwi bagażnika, listwy LED w tylnych światłach, większe koła aluminiowe czy podgrzewanie kierownicy. Atutem tej konfiguracji są nowoczesne światła matrycowe w technologii LED z systemem adaptacyjnych świateł drogowych (AHS). Technologia ta nie tylko automatycznie przełącza światła drogowe na mijania, ale reguluje kształt snopa światła w sposób gwarantujący optymalne oświetlenie drogi bez oślepiania kierowców innych pojazdów. Priusa Prestige można dodatkowo doposażyć w panoramiczny szklany dach za 3500 zł.

Topowa wersja Executive kosztuje 239 900 zł. W tej konfiguracji model zyskuje m.in. monitor panoramiczny z systemem kamer 360 stopni, wentylację przednich foteli i pamięć ustawień fotela kierowcy czy zaawansowanego asystenta parkowania Toyota Teammate. Najwyższą wersję Priusa wyróżnia także dach z panelami fotowoltaicznymi, który może ładować baterię czystą energią i wydłużyć zasięg auta w trybie EV maksymalnie o 8,7 km każdego dnia.

Support Ukraine