Obywatelskie zatrzymanie pijanego kierowcy. Okazało się, że to policjant. Miał 2,6 promila

1 rok, 4 miesiące temu - 22 grudnia 2022, moto.pl
Obywatelskie zatrzymanie pijanego kierowcy. Okazało się, że to policjant. Miał 2,6 promila
Policjanci wezwani do ujęcia obywatelskiego w Skotnikach (woj. wielkopolskie) byli mocno zaskoczeni, kiedy okazało się, że zatrzymany mężczyzną to ich kolega po fachu. 47-letni funkcjonariusz z Wrześni miał 1,25 mg/l alkoholu w organizmie.

Do zdarzenia doszło we wtorek (20 grudnia br.) po godzinie 13. Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego zostali skierowani przez dyżurnego do ujęcia obywatelskiego nietrzeźwego kierowcy w Skotnikach.

Po przybyciu na miejsce okazało się, że kierowca Renault Kadjar to funkcjonariusz lokalnej jednostki policji, który akurat był poza służbą. W momencie zatrzymania 47-latek przebywał na urlopie.

Przeprowadzone zostało badanie stanu trzeźwości z wynikiem 1,25 mg/l. Na miejscu zatrzymane zostało prawo jazdy
- poinformował oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji we Wrześni mł. asp. Adam Wojciński. W sprawie zostały wykonane czynności z udziałem Prokuratora Rejonowego. Rzecznik prasowy dodał, że w związku ze zdarzeniem Komendant Powiatowy Policji we Wrześni wdrożył procedurę wydalenia funkcjonariusza ze służby. Zatrzymany funkcjonariusz służył w policji 27 lat.

To dopiero początek jego problemów. Jak wynika z badania alkomatem, kierowca miał 2,6 promila alkoholu w wydychanym powietrzu!

Zgodnie z obowiązującymi przepisami jazda w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem. Kierowcy grozi kara pozbawienia wolności do lat dwóch, zakaz prowadzenia pojazdów nawet do 15 lat, a także kara pieniężna w wysokości od 5 tys. zł do 60 tys. zł na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym i Pomocy Postpenitencjarnej.

Support Ukraine