Ojciec kazał córce zadzwonić na policję - bo pijana prowadziła auto

1 rok, 1 miesiąc temu - 25 października 2021, Auto Świat
Ojciec kazał córce zadzwonić na policję - bo pijana prowadziła auto
Takiej historii jeszcze nie słyszeliśmy. Ale musimy przyznać, że postawa rodzica jest godna pochwały. Co takiego się wydarzyło? Historia jakich wiele, ale nieco inna.

Giżyccy policjanci interweniowali wobec 33-letniej mieszkanki Giżycka, która wg oświadczenia ojca kierowała autem w stanie nietrzeźwości. Jak relacjonował ojciec, udaremnił jej dalszą jazdę i nakazał „donieść na siebie” Policji. 33-latka wydmuchała ponad 1,5 promila alkoholu. Teraz policjanci wyjaśniają szczegółowo sprawę kobiety.

W czwartek tuż przed godz. 22:00 dyżurny giżyckiej komendy otrzymał zgłoszenie od mieszkańca Giżycka o tym, że jego córka jeździła autem będąc w stanie nietrzeźwości. Na miejsce pojechał patrol policji. W rozmowie z 58-latkiem policjanci ustalili, że mężczyzna około godz. 21:00 telefonicznie kontaktował się z córką, która oświadczyła, że właśnie wraca do domu.

Kilkanaście minut później mężczyzna ponownie skontaktował się z córką, która oświadczyła, że jest już w Giżycku. Uwagę ojca zwróciła „bełkotliwa mowa” córki. Po chwili połączenie zostało zerwane. Po pewnym czasie córka ponownie zadzwoniła do ojca i poprosiła o zrobienie herbaty. Gdy mężczyzna wyszedł na parking, zauważył nieopodal pod sklepem zaparkowane auto córki. Kiedy podszedł do auta zobaczył, że córka siedzi za kierownicą, a gdy otworzył drzwi, wyczuł od niej woń alkoholu. Natychmiast wyciągnął ją z auta i skierował się z nią do domu, gdzie nakazał zadzwonić na policję i przyznać się do jazdy w stanie nietrzeźwości.

Jak dodał, do przyjazdu policyjnego patrolu, miał córkę cały czas na oku – do chwili przyjazdu patrolu kobieta nie piła żadnego alkoholu. Podczas wykonywania czynności 33-latka kilka razy zmieniała wersję wydarzeń, mówiąc m.in., że alkohol wypiła po przybyciu do domu. W pierwszym momencie odmówiła poddania się badaniu na zawartość alkoholu w organizmie. Kolejne badanie stanu trzeźwości wykazało, że miała ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie.

Teraz policjanci szczegółowo wyjaśniają sprawę 33-letniej mieszkanki Giżycka. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi jej do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów nie krótszy niż 3 lata oraz dotkliwa kara finansowa.

Twój głos jest najważniejszy, bo dzięki Tobie powstanie obszerne opracowanie dotyczące zadowolenia polskich kierowców z posiadanych przez nich samochodów.

W poprzednich latach na nasz apel odpowiedziało kilkadziesiąt tysięcy internautów, których zdanie posłużyło nam do sporządzenia szeregu rankingów dotyczących zadowolenia z użytkowanego auta, ubezpieczyciela i stacji obsługi pojazdów. Nie chcesz więcej słuchać stereotypowych opinii o samochodach? Wypełnij ankietę!

Za udział w badaniu otrzymasz w prezencie miesiąc subskrypcji pakietu mediaklub.pl - dostęp do materiałów z 9 tytułów za pomocą jednego loginu i hasła: Auto Świat, Newsweek, Forbes, Fakt, Komputer Świat, Przegląd Sportowy, Forbes Woman, Vogue, Kontynenty. Artykuły, podcasty, wideo i raporty tworzone przez najlepszych dziennikarzy i ekspertów. Szczegóły w regulaminie.

Support Ukraine