Podwyższone zawieszenie i moc 150 koni. Nowy radiowóz na służbie

1 rok, 3 miesiące temu - 28 grudnia 2022, moto.pl
Podwyższone zawieszenie i moc 150 koni. Nowy radiowóz na służbie
Nowy samochód służbowy oznakowany niebiesko-żółto-zielonkawymi barwami fluorescencyjnymi zasilił tabor bełchatowskiej policji. Pojazd to uniwersalna Skoda Karoq.

Policjanci z Bełchatowa (woj. łódzkie) odebrali nowy samochód. To Skoda Karoq w wersji Style wyposażona i dostosowana do potrzeb służby. Radiowóz otrzymał oznakowanie zgodne z nowymi wytycznymi. Został wyposażony w dodatkowe elementy odblaskowe w postaci fluorescencyjnych pasów, a także zwiększona została liczba ostrzegawczych sygnałów błyskowych. 

Srebrno-niebieskie barwy przemieszane z żółto-zielonym fluorescencyjnym kolorem to nowość w polskiej policji. Radykalne zmiany w oznakowaniu oraz oświetleniu radiowozów, uzasadnione są lepszą widocznością niezależnie od pory dnia i warunków atmosferycznych. Nowe barwy to również zdecydowanie łatwiejsza identyfikacja radiowozu.

Wyżej zawieszona nad ziemią Skoda Karoq jest napędzana 4-cylindrowym silnikiem benzynowym o pojemności 1.5 litra. Turbodołaodwana jednostka rozwija moc 150 KM i 250 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Napęd na przednią oś przekazywany jest za pomocą 6-biegowej skrzyni manualnej. Auto od 0 do 100 km/h przyspiesza w 8,9 sekundy oraz rozpędza się do prędkości maksymalnej 210 km/h.

Zwiększony prześwit zawieszenia kompaktowego SUV-a pozwala na łatwiejsze pokonywanie krawężników w mieście i sprawniejszą jazdę poza drogami asfaltowymi. Auto dzięki dobrym właściwościom jezdnym gwarantuje szybsze dotarcie funkcjonariuszy w miejsca, gdzie potrzebna jest ich pomoc.

Auto posłuży policjantom z Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Bełchatowie. Mundurowi będą wykorzystywać SUV-a w codziennej służbie, dbając o bezpieczeństwo mieszkańców powiatu bełchatowskiego.

Pojazd został zakupiony dzięki zaangażowaniu władz Urzędu Gminy Bełchatów, która w całości sfinansowała to przedsięwzięcie. W pełni wyposażona do służba Skoda Karoq kosztowała 158 600 złotych.

Support Ukraine