SUV potrącił seniorów i przebił ścianę garażu. Nie żyje 84-latek

1 rok, 1 miesiąc temu - 2 grudnia 2021, Auto Świat
SUV potrącił seniorów i przebił ścianę garażu. Nie żyje 84-latek
Nie żyje 84-latek, który wraz z dwoma innymi seniorami próbował przestawić samochód w jednym z tarnowskich garaży. Według pierwszych ustaleń mężczyźni nie potrafili opanować pojazdu z automatyczną skrzynią biegów.

"Dwóch wypychało ten pojazd, a jeden siedział w szoferce, jednak nie za kierownicą pojazdu. W pewnym momencie silnik SUV-a został uruchomiony i został włączony bieg wsteczny. Samochód cofając, uderzył w przeszkodę znajdująca się przed wjazdem do garażu. Następnie osoba siedząca w samochodzie przestawiła dźwignię zmiany biegów w pozycję jazdy do przodu i został zwolniony hamulec" – relacjonują tarnowscy policjanci.

W efekcie pojazd z automatyczną skrzynią biegów trafił ponownie do garażu. Wjeżdżając, potrącił, będących wewnątrz, seniorów. Znajdujący się wewnątrz pojazdu mężczyzna nie zatrzymał auta. SUV wjechał w ścianę i ją przewrócił. Dopiero wówczas się zatrzymał.

"Na miejscu pozostały służby zabezpieczające miejsce zdarzenia, a także inspektorzy Nadzoru Budowlanego. Wykonane oględziny miejsca tego wypadku będą analizowane w ramach prowadzonego postępowania przez tarnowskich policjantów. Garaż został objęty zakazem użytkowania na podstawie decyzji inspektorów z Nadzoru Budowlanego w Tarnowie" - dodają funkcjonariusze.

Support Ukraine