Ta lekcja nauki jazdy nie poszła zgodnie z planem. Instruktor miał wyjątkowego pecha

1 rok, 4 miesiące temu - 12 października 2022, Auto Świat
Ta lekcja nauki jazdy nie poszła zgodnie z planem. Instruktor miał wyjątkowego pecha
Potrącony instruktor i kolizja z dwoma samochodami — wyjątkowo niefortunnie skończyła się lekcja nauki jazdy w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Krośnie.

Kiedy samochód nauki jazdy zatrzymał się na parkingu WORD w Krośnie, kursantka została w środku, zaś instruktor wysiadł, by sprawdzić oświetlenie. Wtedy doszło do niespodziewanego zwrotu akcji. Rzecznik Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie Bartosz Wilk przekazał w rozmowie z TVN24, że "w pewnym momencie kursantka ruszyła i uderzyła mężczyznę otwartymi drzwiami, po czym doprowadziła do kolizji z dwoma pojazdami".

Instruktor został przetransportowany do szpitala, nie odniósł jednak poważnych obrażeń. Zdarzenie wyjaśnia teraz policja.

Wypadek podczas egzaminu
Media co jakiś czas opisują kolizje podczas lekcji nauki jazdy. Do groźniejszych sytuacji dochodzi niezwykle rzadko. Pod koniec września sąd skazał na 1,5 roku więzienia egzaminatora, który w 2018 r. prowadzał egzamin, podczas którego doszło do tragedii. Na przejeździe kolejowym w Szaflarach zginęła 18-letnia kursantka. Sąd uznał mężczyznę za winnego niezatrzymania samochodu przed niestrzeżonym przejazdem kolejowym i nieudzielenia pomocy kobiecie.

Support Ukraine