Tak dron poluje na kierowców. Bydgoska policja pokazała nagranie

2 lata, 2 miesiące temu - 22 grudnia 2021, Auto Świat
Tak dron poluje na kierowców. Bydgoska policja pokazała nagranie
Policjanci z Bydgoszczy za pomocą drona obserwowali zachowania kierowców na ulicach. Okazało się, że nie wszyscy wiedzą, jak działa sygnalizacja świetlna. Tych nieświadomych, funkcjonariusze ukarali mandatami.

Policjanci z bydgoskiej drogówki postanowili przyjrzeć się z wysokości kierowcom poruszającym się na ul. Pileckiego i na Rondzie Toruńskim. Funkcjonariusze, którzy obserwowali jadących samochodami za pomocą drona, zarejestrowali kilka naruszeń przepisów ruchu drogowego.

Czerwone jak zielone
Najczęściej kierowcy nie reagowali na zmianę sygnalizacji świetlnej i nie zatrzymywali się mimo czerwonego światła. Policjanci zatrzymali sześciu kierowców, którzy przejechali przez skrzyżowanie na czerwonym świetle. Czterech z nich ukarali mandatami, a dwóch otrzymało pouczenia.

Komenda Miejska Policji w Bydgoszczy udostępniła nagranie, na którym wyraźnie widać, jak kierowcy łamią przepisy:

Policja przypomina, że za niestosowanie się do sygnalizacji świetlnej można otrzymać mandat w wysokości od 300 do 500 zł oraz sześć punktów karnych. Funkcjonariusze zapowiadają, że również w przyszłości planują obserwować kierowców za pomocą dronów.

Support Ukraine