To może być szok dla kierowców w Krakowie. "Bardzo gęsta sieć fotoradarów w mieście"

6 miesięcy, 4 tygodnie temu - 5 sierpnia 2023, moto.pl
To może być szok dla kierowców w Krakowie. "Bardzo gęsta sieć fotoradarów w mieście"
Minęło kilka tygodni od tragicznego w skutkach rajdu po ulicach Krakowa - w wypadku przy moście Dębnickim zginęło czterech młodych mężczyzn.

Wiceprezydent Krakowa Andrzej Kulig przyznaje w mediach społecznościowych, że nielegalne wyścigi samochodów to szerszy problem, będący zagrożeniem dla mieszkańców jak i samych kierowców. "Musimy sobie jasno powiedzieć, że rajdy te są niedopuszczalne" - podkreśla i zapowiada zdecydowane działania.

"W związku z tym wspólnie z Prokuratorem Okręgowym w Krakowie Panem Rafałem Babińskim i służbami drogowymi podjęliśmy działania na rzecz ukrócenia tego typu zdarzeń w Krakowie. Analizujemy możliwość wprowadzenia radykalnych rozwiązań, także takich jak rozmieszczenie sieci radarów na krakowskich ulicach. Niezależnie apeluję o zdroworozsądkowe podejście do sprawy i zdjęcie nogi z gazu tak by zapewnić bezpieczeństwo wszystkim mieszkańcom" - podkreśla wiceprezydent miasta.

Zaznacza, że ustawienie gęstej sieci fotoradarów - budzącej kontrowersje u zwykłych kierowców - to byłoby bardzo radykalne rozwiązanie.

- Nie ukrywam, że jestem przeciwnikiem radykalnych działań, bo uważam, że rozsądek to jest coś, co jest ponad wszystko. Myślenie zdroworozsądkowe - pokazujące, że zwykła ulica to nie jest pole do szaleństw samochodowych - powinno docierać do każdego. Nie zmienia to faktu, że takie sytuacje mają miejsce w naszym mieście i trzeba podjąć działania, wspólnie z wieloma instytucjami - dodaje Andrzej Kulig.

W nocy z piątku na sobotę (14 na 15 lipca) w Krakowie w rejonie mostu Dębnickiego doszło do tragicznego wypadku. Samochód renault megane, którym w kierunku mostu Dębnickiego podróżowało czterech mężczyzn w wieku od 20 do 24 lat, zjechał w lewo i dachował na bulwar Czerwieński. Wszyscy pasażerowie zginęli. Władze miasta zdecydowały się na udostępnienie nagrania z wypadku ku przestrodze. Przebieg całego zdarzenia zarejestrowały kamery miejskiego monitoringu.

Support Ukraine