Używany Peugeot 508 II (2018-obecnie). Poznaj jego wady i zalety

1 miesiąc, 1 tydzień temu - 18 października 2023, Motofakty
Peugeot 508 II
Peugeot 508 II
Peugeot 508 II to jeden z najlepiej wyglądających przedstawicieli z segmentu D. Początkowe lata produkcji obfitowały w ciekawe jednostki napędowe, które systematycznie były usuwane z oferty.

Nie jest to auto specjalnie obszerne i oferujące dużą funkcjonalność bagażnika, ale jeśli ktoś szuka auta, które będzie cieszyło oczy i zapewni świetne prowadzenie, francuska propozycja jest godna uwagi.

Peugeot 508 II jest wyposażony w wiele nowoczesnych technologii, a platforma EMP2 na bazie, której powstała 508-ka, jest stosowana również w innych markach koncernu PSA, takich jak Citroen, DS i Opel. Podczas oględzin warto zwrócić uwagę na stan nadwozia, zwłaszcza na ewentualne wgniecenia i zadrapania, ponieważ subtelna powłoka lakiernicza i skomplikowane linie nadwozia mogą sprawić, że naprawy mogą być trudne i kosztowne. Również stan felg jest istotny, ponieważ duże obręcze z oponami o niskim profilu i małym rantem ochronnym mogą łatwo ulec uszkodzeniom wskutek kontaktu z krawężnikami. Poza tym warto sprawdzić działanie systemu info-rozrywki i klimatyzacji, która w niektórych modelach ma problemy ze szczelnością.

W dniu publikacji na popularnym serwisie z ogłoszeniami motoryzacyjnymi umieszczonych było około 200 ogłoszeń dotyczących używanego Peugeota 508 II. Przykładowo egzemplarz z 2019 roku z napędem hybrydowym PHEV o mocy 225 KM z wyposażeniem GT i z przebiegiem 65 000 kilometrów to koszt około 135 000 złotych. Za około 100 000 złotych znajdziemy egzemplarz z 2019 roku z silnikiem 2.0 BlueHDI i z przebiegiem 130 000 kilometrów.

Używany Peugeot 508 II zalety:

  • świetnie wykonane i ciekawie zaprojektowane wnętrze;
  • rewelacyjna stylistyka, szczególnie w wyższych wersjach wyposażenia (np. GT Line);
  • wystarczający wybór silników, szczególnie w początkowych latach produkcji;
  • dostępna wersja z silnikiem Diesla i hybrydowa plug-in;
  • auto, które z pewnością pozwoli wyróżnić się z tłumu.

Używany Peugeot 508 II wady:

  • bazowy silnik 1.2 PureTech jest trochę zbyt ospały, szczególnie przy maksymalnym obciążeniu;
  • wnętrze jest ciekawe, ale niektórych może przerażać nietypowym układem;
  • trochę ciasne (w porównaniu do konkurencji) wnętrze, szczególnie z tyłu.

Używany Peugeot 508 II opinie
Krzysztof z Chełma
"Peugeot 508 drugiej generacji to samochód, który mnie zachwycił swoim wyglądem i komfortem jazdy. Linie nadwozia są dynamiczne i designerskie, a wnętrze prezentuje się nowocześnie i elegancko. Silnik 1.6 PureTech o mocy 180 KM dostarcza odpowiedniej dynamiki, a zarazem oszczędności paliwa. Jednak warto zauważyć, że przestrzeń w środku może być nieco ograniczona, zwłaszcza z tyłu. Ogólnie jestem bardzo zadowolony z Peugeota 508."

Krystian z Gdyni
"Peugeot 508 II to samochód, który spełnił moje oczekiwania pod względem wygody i jakości wykonania. Wnętrze jest przestronne i dobrze wykończone, a fotele zapewniają wygodne podróżowanie. Podczas jazdy auto jest stabilne i ciche, a silnik 1.2 PureTech o mocy 130 KM jest wystarczający do codziennych potrzeb. Jednak system infotainment mógłby być bardziej intuicyjny. Ogólnie polecam Peugeota 508 jako elegancki i komfortowy samochód."

Patryk z Radomia
"Peugeot 508 drugiej generacji to samochód o dynamicznym wyglądzie i solidnym wykonaniu. Jazda nim sprawia przyjemność, a podwozie dobrze tłumi nierówności na drodze. Silnik 2.0 BlueHDi o mocy 160 KM oferuje wystarczającą moc i moment obrotowy. Natomiast wnętrze jest schludne i ergonomiczne, choć nieco brakuje miejsca na tylnej kanapie. Warto również zwrócić uwagę na oszczędne spalanie. Ogólnie jestem zadowolony z Peugeota 508 II jako praktycznego i stylowego samochodu."

Support Ukraine