Wjechała do rzeki na egzaminie na prawo jazdy

2 lata, 2 miesiące temu - 13 grudnia 2021, Auto Świat
Illustration -Egzamin na prawo jazdy
Illustration -Egzamin na prawo jazdy
Egzamin na prawo jazdy to dla wielu osób bardzo stresująca sytuacja.

Nie wszyscy jednak reagują aż tak, jak kursantka, która w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Oleśnicy swój egzamin zakończyła wpadnięciem do rzeki.

Jak donosi "Gazeta Wrocławska", egzamin odbywał się 11 grudnia w filii wrocławskiego WORD w Oleśnicy. Kursantka, która odbywała już sprawdzian z części praktycznej, nie miała jednak szczęścia tego dnia. Podczas wykonywania zadania egzaminacyjnego "jazda po łuku" nagle się rozpędziła, po czym staranowała płot i wpadła samochodem egzaminacyjnym do rzeki Oleśniczanki. Jak się szybko okazało, powodem całego zajścia było pomylenie przez kobietę pedałów - gazu i hamulca. Na szczęście wszystko zakończyło się dobrze - kierującej nic się nie stało, płot został już naprawiony, a samochód odholowano do Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego we Wrocławiu. Egzamin oczywiście zakończono z wynikiem negatywnym.

Inne tego typu przypadki
Przypomnieć warto, że to nie pierwszy tego typu przypadek. W 2012 r. pojawiło się nagranie z egzaminu przeprowadzanego w częstochowskim WORD-zie. Kursantka zakończyła tam egzamin staranowaniem płotu i wyjechaniem na drogę.

W Ostrołęce we wrześniu tego roku podczas egzaminu na prawo jazdy kategorii A egzaminator najechał na motocykl prowadzony przez kursanta. W 2019 r. w Rybniku miało natomiast miejsce śmiertelne potrącenie egzaminatora.

Po wypadku w Częstochowie tamtejszy WORD wydał oświadczenie, z którego wynikało, że tego typu wypadki najczęściej są wynikiem "słabego, a wręcz niedostatecznego przygotowania kursantów do egzaminów państwowych na prawo jazdy".

Support Ukraine