Wszedł na dach Lamborghini za blisko 3,5 mln zł. Właściciel szuka wandala

1 rok, 10 miesięcy temu - 6 września 2022, Auto Świat
Wszedł na dach Lamborghini za blisko 3,5 mln zł. Właściciel szuka wandala
Ile jest warte szanowanie cudzej własności? Znany kolekcjoner samochodów wyznaczył nagrodę w wysokości 50 tys.zł za wskazanie wandala z nagrania, który przespacerował się pod osłoną nocy po wartym blisko 3,5 mln zł Lamborghini Aventador SVJ. Wymierzając sprawiedliwość, chce "dać ludziom przykład".

Mariusz Olejnik, znany szerzej jako "JOSE Kolekcjoner", to polski milioner, który nie wstydzi się eksponować swojego dorobku w mediach społecznościowych. "Jose" zasiada w zarządzie Galerii Figur Stalowych (wystawa rzeźb motoryzacyjnych i filmowych wykonanych z metalu), a wraz ze wspólnikami prowadzi m.in. sklep z odzieżą dla fanów wieczornych spotkań przy drogich i szybkich samochodach.

Biznesmen wstawił w ostatnich latach do swojego garażu m.in. Rolls-Royce'a Phantoma, BMW M4 czy Lamborghini Aventador SVJ. Niestety, na początku września jeden z wymienionych samochodów został zdemolowany przez wandala. Nieznany sprawca potraktował zaparkowane pod Hotelem Continental w Warszawie auto jak część chodnika.

Kolekcjoner wyznaczył wysoką nagrodę za wskazanie sprawcy
"Jose" poinformował o tym zdarzeniu na swoim profilu na Facebooku i dołączył do niego nagranie, na którym został uwieczniony popis młodego mężczyzny. Właścicielowi Lamborghini Aventador SVJ zależy na tym, "żeby sprawiedliwości stało się zadość" i "sprawca odpowiedział za swoje czyny".

Osoba, która pozwoli ustalić tożsamość wandala, dostanie od kolekcjonera nagrodę w wysokości 50 tys. zł. "Liczę na Waszą pomoc i Wasze wsparcie w tej przykrej sytuacji. Uważam, że żaden człowiek nie ma prawa deptać naszych marzeń, a to auto właśnie jest wynikiem 20 lat pracy i moim marzeniem z czasu, kiedy byłem małym chłopcem, jest więc dla mnie szczególnie ważne" – zaapelował na Facebooku "Jose".

Support Ukraine