BMW wzywa do serwisu modele X5 i X6. Sprawa jest poważna. Dotyczy ponad 10 tys. samochodów

8 miesięcy, 3 tygodnie temu - 7 czerwca 2023, Auto Świat
BMW wzywa do serwisu modele X5 i X6. Sprawa jest poważna. Dotyczy ponad 10 tys. samochodów
Dwa modele BMW — X5 oraz X6 — mogą okazać się niebezpieczne dla użytkowników.

W egzemplarzach wyprodukowanych w Niemczech istnieje ryzyko rozerwania obudowy jednego z komponentów niezbędnego przy poduszce powietrznej. Tylko w Polsce akcja dotyczy ponad 10 tys. pojazdów.

BMW rozpoczęło akcję naprawczą. Tym razem do serwisów będą musieli zgłosić się właściciele modeli X5 (E70) oraz X6 (E71 i E72) wyprodukowanych w Niemczech. To efekt wykrycia potencjalnej usterki powietrznej pasażera typu PSPI-2. Okazuje się, że może dojść do degradacji tabletek generujących gaz pędny nadmuchiwacza. Jeśli tak się stanie i dojdzie do zbyt agresywnego spalania, trzeba liczyć się nawet z rozerwaniem obudowy nadmuchiwacza. To może spowodować, że fragmenty metalu z dużą prędkością przedostaną się przez materiał poduszki do wnętrza pojazdu.

W Polsce akcja naprawcza obejmie 10 tys. 324 pojazdy. BMW wskazało, że ryzyko związane z potencjalną usterką rośnie wraz z wiekiem pojazdu. Niemiecki producent zadeklarował, że skontaktuje się z właścicielami aut, w których może dojść do usterki i poinformuje ich o konieczności udania się do warsztatu w celu wymiany lub kontroli poduszki.

Support Ukraine