Silnik i kabina od Stara, Tarpan po dachowaniu i inne perełki, czyli wojskowe wyprzedaże pojazdów

8 miesięcy temu - 1 października 2022, Auto Świat
Silnik i kabina od Stara, Tarpan po dachowaniu i inne perełki, czyli wojskowe wyprzedaże pojazdów
Oto sprzęt, który w polskim wojsku jest już zbędny. W najnowszych przetargach ośrodków Agencji Mienia Wojskowego nie brak pojazdów, które o własnych siłach powinny opuścić wojskowe parkingi. Po niektóre auta trzeba jednak wybrać się z lawetą.

Pora na prawdziwy wysyp Lublinów. Sporo egzemplarzy wystawił ośrodek regionalny AMW w Warszawie. Ale to nie wszystko, co można znaleźć na wojskowych wyprzedażach. Widać coraz wyraźniej, że do cywila już na dobre odchodzą dość leciwe Stary. Nietrudno o modele 200, 266 czy 660. Co więcej, armia pozbywa się także zapasowych części oraz kompletnych podzespołów jak kabiny czy silniki.

Nastał już także zmierzch dla popularnych samochodów Honker. Regularnie trafiają się egzemplarze z różnych roczników (wliczając w to najnowsze konstrukcje sygnowane przez Daewoo). Co ciekawe, wojsko pozbywa się nie tylko kompletnych egzemplarzy, ale także tych, w których np. zdemontowano silnik lub zaniechano napraw (w galerii jest sztuka po dachowaniu).

Powoli wycofywane są także Mercedesy Klasy G. Co rusz można trafić na pojedyncze sztuki. Niestety zwykle są w dość kiepskim stanie. Nie inaczej jest w przypadku najnowszych ogłoszeń. AMW oferuje m.in. model 290 GD z popękaną przednią szybą i zdemontowanym paskiem klinowym.

Naturalnie wszystkie oferowane pojazdy wystawiono w ramach przetargów. Wskazane ceny są wywoławcze, więc pozostaje złożyć wyższą ofertę, by liczyć na wygraną w przypadku gdy będzie wielu chętnych.

Support Ukraine