Takiej tapicerki w BMW jeszcze nie było. Specjalne wykończenie dla polskiej policji

10 miesięcy temu - 3 maja 2023, Auto Świat
Takiej tapicerki w BMW jeszcze nie było. Specjalne wykończenie dla polskiej policji
Marka BMW znana jest z tego, że chętnie spełnia zachcianki klientów, szczególnie tych, którzy są gotowi zapłacić za spersonalizowaną konfigurację BMW Individual.

Widoczne na zdjęciach auto to oczywiście nie fabryczna, spersonalizowana wersja, ale egzemplarz przygotowany z myślą o specyficznym odbiorcy. Wybór kolorystyki nieprzypadkowy.

Od 2017 r. auta marki BMW wzbudzają jeszcze większy respekt na polskich drogach, niż robiły to wcześniej. Stało się tak za sprawą 140 nieoznakowanych radiowozów BMW 330i xDrive (model F30), które trafiły wówczas na służbę do jednostek policji w całej Polsce. Napędzane dwulitrowym silnikiem benzynowym o mocy 252 KM, wyposażone w napęd na cztery koła i 8-biegową automatyczną skrzynię biegów, okazują się niezwykle skuteczne w ściganiu sprawców wykroczeń drogowych. Przynajmniej przez pierwsze miesiące ich pracy na polskich drogach wielu piratów drogowych po prostu nie spodziewało się, że dynamiczne BMW może być radiowozem – niejeden nieświadomie wdawał się w "wyścigi" z policyjnymi autami.

BMW – kiedyś ulubiona marka gangsterów, a teraz...
Od tamtej pory do floty policji, ale także Inspekcji Transportu Drogowego trafiło więcej różnych modeli tej marki, zarówno jako oznakowane, jak i nieoznakowane radiowozy. Widoczne na zdjęciach egzemplarze prezentowane były na targach Polsecure 2023 w Kielcach, na stoisku dilera BMW Zdunek Premium. To firma, która od lat dostarcza auta takim odbiorcom jak m.in. Komenda Główna Policji, Służba Ochrony Państwa, Generalna Inspekcja Transportu Drogowego, Centrum Obsługi Administracji Rządowej.

W 2022 r. diler ten wygrał przetargu na dostawę 478 motocykli BMW R 1250 RT w policyjnej wersji dla Komendy Głównej Policji, co było największym kontraktem na dostawę motocykli policyjnych w Europie w roku 2022.

Support Ukraine