Tour de Pologne 2021: Citroen przekazał organizatorom flotę pojazdów

2 lata, 9 miesięcy temu - 5 sierpnia 2021, Auto Świat
Tour de Pologne 2021: Citroen przekazał organizatorom flotę pojazdów
Już w poniedziałek 9 sierpnia 2021 r. startuje 78. Tour de Pologne.

Tym razem kolarze rozpoczną wyścig na Lubelszczyźnie, przejadą przez Bieszczady i Śląsk, by stawić się na mecie w Krakowie. Auta dla organizatorów, wsparcia technicznego i dziennikarzy zapewnił partner wydarzenia – Citroen Polska.

Uroczyste przekazanie floty samochodów odbyło się w środę 4 sierpnia przed budynkiem Renaissance Warsaw Airport Hotel. W puli pojazdów przeznaczonych na potrzeby Tour de Pologne znalazły się dwa modele: Citroen C5 Aircross i Citroen C3 Aircross. Czesław Lang, wielokrotny medalista mistrzostw w kolarstwie szosowym i dyrektor generalny wyścigu, odebrał kluczyki do francuskich aut z rąk Klaudii Dawidko, PR managera marek Citroen i DS.

Czesław Lang podczas wyścigu kolarskiego będzie poruszać się SUV-em C5 Aircross. Takie auta trafiły też do sędziów, innych organizatorów i VIP-ów. Reszta załogi wsparcia technicznego otrzymała kilkadziesiąt sztuk zmodernizowanego modelu C3 Aircross. Obydwa auta wystąpią w najbogatszych wersjach wyposażeniowych i z najmocniejszymi silnikami. Łącznie to aż 50 samochodów.

Tour de Pologne 2021 – nowa trasa

Dlaczego akurat takie modele zobaczymy na poszczególnych etapach TdP? "Ze względu na specyfikę zawodów wymogiem był otwierany dach panoramiczny" – wytłumaczyła Klaudia Dawidko. Tworząca się na zawołanie "dziura" w dachu umożliwia lepszą kontrolę sytuacji na trasie wyścigu. Ta jest w tym roku wyjątkowo ciekawa, bo prowadzi przez Bieszczady.

Czesław Lang opowiadał w naszym podkaście Robertowi Rybickiemu i Piotrowi Szypulskiemu, że kibice od lat domagali się wytyczenia marszruty przez to pasmo górskie, ale dopiero teraz pozwolił na to stan dróg i warunki hotelowe. To zrozumiałe – kolarki to nie rowery górskie, a zakwaterowanie łącznie ponad 1400 osób stanowi nie lada wyzwanie.

Tour de Pologne – utrudnienia drogowe
Kolarze wystartują z Lublina już 9 sierpnia. Stamtąd dojadą do Chełma (216 km). Następnego dnia peleton pojawi się na drogach prowadzących z Zamościa do Przemyśla (201 km). Podczas trzeciego etapu utrudnień należy spodziewać się między Sanokiem i Rzeszowem (226 km). Kolejnego dnia na trasie łączącej Tarnów i Bukowinę Tatrzańską (160 km), a podczas piątego etapu między Chochołowem i Bielsko-Białą (173 km). Etap szósty to indywidualna "czasówka" w Katowicach (19 km). Finał zmagań rozegra się zaś 15 sierpnia na trasie Zabrze - Kraków (145 km). Wtedy też dowiemy się, który z kolarzy odbierze kluczyki do ufundowanego przez Citroena samochodu nagrody.

Dokładną trasę przejazdu przedstawia poniższy film opublikowany przez Tour de Pologne. Policjanci będą na bieżąco informować kierowców o utrudnieniach i wytyczać objazdy.

Support Ukraine