Nissan oddaje dystrybucję aut w Polsce innej firmie. Znamy ją od wielu lat

1 rok temu - 23 maja 2023, Auto Świat
Nissan oddaje dystrybucję aut w Polsce innej firmie. Znamy ją od wielu lat
Nowym importerem samochodów, części i usług w Polsce zostanie firma Astara, która już od lat zajmuje się importem samochodów Mitsubishi. Rozpoczęcie działalności planowane jest na sierpień 2023 r.

Nissan poinformował, że umowa z firmą Astara, zajmującą się dystrybucją i usługami została sfinalizowana. Zawarcie tej transakcji podlegało zatwierdzeniu przez Urząd Ochrony Konkurencji i Konkurentów (UOKiK), co właśnie się wydarzyło.

Firma Astara będzie dystrybutorem samochodów, części i usług Nissana w kraju nad Wisłą. Jest to część planu Nissan NEXT, który polega na przekształceniu się Nissana w firmę bardziej zorganizowaną i ukierunkowaną na generowanie zysku. Jak tłumaczy japońska firma, to partnerstwo poprawi zorientowanie na rynek, sprawność działania i stałą rentowność w Polsce.

Zmiany zostały już ogłoszone wśród dilerów i pracowników Nissana. Przeniesienie działalności już się rozpoczęło i potrwa do sierpnia 2023 r. Wtedy Astara rozpocznie działania w imieniu Nissana.

"Rynki europejskie szybko ewoluują, a my koncentrujemy się na zapewnieniu odpowiednich zasobów, aby sprostać zmieniającym się potrzebom i oczekiwaniom klientów. Decyzja ta jest wynikiem dogłębnej analizy naszej działalności w Polsce. Jesteśmy przekonani, że ta zmiana zaowocuje poprawą naszych wyników i zwiększeniem satysfakcji naszych klientów" – powiedział Maciej Klenkiewicz, dyrektor zarządzający Nissan Sales CEE.

Do tej pory Polska z Ukrainą stanowiły regionalną jednostkę biznesową Nissana na Europę środkowo-wschodnią. Spółka prowadząca działalność w Ukrainie pozostanie własnością Nissana.

Astara Poland to część globalnej grupy Astara. Firma jest już znana w naszym kraju, bowiem zajmuje się dystrybucją samochodów, części i usług z ramienia Mitsubishi i to już od 1996 r.

"Jako Astara jesteśmy zaszczyceni, że możemy dodać Nissana do naszej działalności dystrybucyjnej w Polsce. Tak innowacyjna i zorientowana na klienta marka jest wielkim atutem w naszym polskim portfolio i dołożymy wszelkich starań, aby ją z dumą reprezentować wobec jej lojalnych klientów, sieci dealerskiej i partnerów biznesowych. Polska jest bez wątpienia kluczowym rynkiem dla firmy Astara i jesteśmy przekonani, że Nissan przyczyni się do naszego wspólnego sukcesu" – powiedział Olivier Sermeus, dyrektor zarządzający oddziału Astara w Europie Zachodniej.

Support Ukraine