Polonezem na koniec świata. Złombol 2022 wystartował. Rajd z Chorzowa do Albanii samochodami z PRL-u.

1 rok, 5 miesięcy temu - 24 września 2022, Motofakty
Polonezem na koniec świata. Złombol 2022 wystartował. Rajd z Chorzowa do Albanii samochodami z PRL-u.
Maluchy, polonezy, syrenki… Choć czasem nieco toporne, to jednak darzymy je ogromnym sentymentem. Spod Stadionu Śląskiego właśnie wystartował rajd charytatywny. Uczestnicy pojadą swoimi „złombolami” aż do Albanii. Wśród nich wypatrzyliśmy prawdziwe perełki.

Polonezem na koniec świata
3 września w pobliżu Stadionu Śląskiego były prawdziwe tłumy. Wielu spacerowiczów przyszło, aby zobaczyć barwny korowód aut z PRL-u. Nie jednemu byłemu właścicielowi malucha (lub innego wozu) mocniej zabiło serce. Uczestnicy planują dojechać do Albanii 6 września.

Przygody, przygody i brak wygód
Rok w rok w ten specyficzny rajd jest zaangażowanych wielu ludzi. Po drodze muszą zmierzyć się ze znaczną liczbą przeciwności. Mimo swoich wad PRLowska motoryzacja miała jedną zasadniczą zaletę – była na tyle prosta, że sporo napraw wykonywano samemu. Tak też się dzieje nie raz na trasie Złombola. Uczestnicy mają sporo przygód. Nie czeka także ich podróż w luksusowych (i klimatyzowanych) warunkach. Ważna jest jednak dobra zabawa.

— Będzie to trudna edycja z przeprawą przez wiele pasm górskich w letnich temperaturach. Kto był, ten wie – informuje Złombol.

Dlaczego Albania?
Złombol już nie raz przejeżdżał przez Albanię, jednak dopiero pierwszy raz stała się ona punktem docelowym.
— Jesteśmy zauroczeni jej (Albanii – przyp. red.) krajobrazami, pasmami górskimi, wybrzeżem i jeziorami. Pokochaliśmy kuchnię tego regionu, ale teraz chcemy się nią rozkoszować! Od wielu lat krążyła nam po głowie edycja, która pozwoli jeszcze lepiej poznać ten kraj, jego mieszkańców i kulturę – piszą organizatorzy.

Złombol oprócz dobrej zabawy jest przede wszystkim okazją do wsparcia dzieci z domów dziecka. Samochody mają m.in. na sobie naklejki z logo sponsorów.

— Najważniejszą zasadą pozostaje – 100% uzbieranych środków przeznaczymy na realizację marzeń dzieci z domów dziecka. Organizatorzy nie czerpią zysku z imprezy oraz nie pobierają wynagrodzenia za organizację – czytamy na stronie internetowej Złombolu.

Support Ukraine