Ukradł Porsche, później rozbił je o... nieoznakowany radiowóz

1 rok, 6 miesięcy temu - 10 sierpnia 2022, Auto Świat
Ukradł Porsche, później rozbił je o... nieoznakowany radiowóz
Najpierw miał ukraść Porsche Cayenne, później uciekał nim przed policjantami.

Swoją nieudaną próbę ucieczki ścigany 21-latek zakończył po celowym uderzeniu w goniący go nieoznakowany radiowóz. Jak można się domyślać jednymi z przyczyn ułańskiej fantazji młodzieńca były alkohol i narkotyki.

Młody mężczyzna podczas ucieczki doprowadził do czołowego zderzenia z nieoznakowanym radiowozem. Okazało się, że 21-latek był pijany i pod działaniem środków odurzających.

Podejrzany o kradzież auta mężczyzna stanie przed wymiarem sprawiedliwości, a skradziony pojazd wróci do właściciela. To kolejny w tym roku luksusowy pojazd odzyskany przez wschowskich policjantów – dodała Dąbska.

Do kradzieży Porsche doszło w niedzielę (7 sierpnia br.), w jednej z miejscowości w gminie Wschowa. O przestępstwie zostały poinformowane wszystkie patrole, w tym wschowscy kryminalni, którzy zauważyli skradziony pojazd na polnej drodze w gminie Sława.

Policjanci przystąpili do pościgu i próby zatrzymania porsche. Podejrzany kierowca, widząc ścigający go nieoznakowany radiowóz, z impetem w niego uderzył i próbował uciec pieszo. Mężczyzna wyskoczył z pojazdu i zaczął biec w stronę pobliskiego lasu. Po chwili był już jednak w rękach kryminalnych.

Zatrzymany 21-latek został przebadany i okazało się, że był pod wpływem alkoholu i narkotyków. Wycenione na 120 tys. zł porsche przetransportowano na policyjny parking. Obecnie trwają czynności majce wyjaśnić wszystkie okoliczności niedzielnego zdarzenia.(PAP)

Support Ukraine